Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Выезд за границу

25.07.2015 12:46
Мне 16 лет, и вопрос заключается в следующем: могу ли я пересечь границу между Украиной и Россией вместе с одним из родителей, но без разрешения второго родителя (родители в разводе)?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 26.07.2015 22:30
ответ исправлен 26.07.2015 22:31
этот ответ относится к *** Евгений

Так, дісйно.

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.   

Вказаний момент по прямій законодавчій нормі залишився поза моєю увагою, нажаль! :-(  

Дякую за підказку...;-)  

Однак, із врахуванням дискусії по даному питанню, всеодно раджу автору бути морально готовим на предмет можливих і зайвих питань щодо дозволу іншого з батьків, бо перетин відбувається не самостійно, а вже разом з одним із батьків...


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 26.07.2015 14:03
этот ответ относится к Bogdan Serdyuk

А як же закон?

Статтею 313 Цивільного Кодексу України визначено, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд з України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі чи у супроводі осіб, які ними уповноважені. Разом з тим, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України, а також  п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 26.07.2015 07:22
этот ответ относится к *** Евгений

Да ні...саме 18 ;-)

Батьки несуть повну юридичну відповідальність за дитину до 18 років, відтак, така відповідь...


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 25.07.2015 15:30
этот ответ относится к Bogdan Serdyuk

Вы наверное имели в виду, если ребенок не достиг 16 -ти летнего возраста, не так ли?!



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 25.07.2015 15:29

Если Вам 16 лет, то разрешение и соглассие родителей на выезд за границу не нужно.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 25.07.2015 12:51
ответ исправлен 25.07.2015 12:54

Ні, потрібна нотаріальна згода на виїзд дитини за кордон з іншим із подружжя або судове рішення про виїзд дитини за кордон без згоди одного з подружжя. 

Розлучення чи то ні батьків, навнясть їх спільного проживання чи ні (навіть без юридичного розлучення), не мають до вищевказаного абзацу ніякого відношення. У дитини є запис в свідоцтві про народження щодо іншого з батьків то має бути і документ від такого або компетентне рішення-дозвіл держоргану на виїзд, перетин кордону, тощо.

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?