Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Осудили по ч.1 ст 286 УК

30.10.2013 17:41
Алёна

Интересная ситуация сложилась и нелепая.14 октября 2013 г суд приговорил меня по ч.1.Ст 286 У. К. Украины. Наказание назначил 3400 грн штраф и лишение на год права управления транспортным средством. Сегодня 30.10.2013 я забрала вырок. Но мне секретарь сказала, как вы не оплтили штраф ещё? Я говорю нет. Она сказала что нужно в течении 30 дней с момента вынесения решения оплатить, иначе штраф заменять 1 годом условно, так как судья должен быть уверен что я штраф оплачу! То есть мне дали копию вырока и расчетный счет для штрафов. Мол обязательно оплатите, иначе будет судимость. До 14 ноября оплатить нужно. Я молча вшла и начала думать, как так может быть. Решение в силу не вступило. Оно вступает в течении месяца. В общм не знаю что и думать. Разьясните пожалуйста как быть?





Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Завгородняя Юлия
адвокат
Днепропетровск
ответил 31.10.2013 09:26

добрый день!

Судимость у Вас будет однозначно, если только в апелляции производством дело не будет прекращено по реабилитрующим основаниям. Несмотря даже на то, что Вы приговорена к уплате штрафа.

Далее, сам штраф Вы должны оплатить в течении 30 дней после вступления приговора в законную силу. Если Вас осуждали по УПК в ред. 1960 г. - срок на вступление приговора в законную силу - 15 дней со дня провозглашения приговора. Есои Вас осуждали по УПК 2012 г. - 30 дней, соответсвенно. 

Секретарь скорее всео не знает в течении каких именно 30 дней.

Пока приговор не вступил в законную силу ничего оплачивать не нужно. А вдруг, прокуратура или потерпевшие подадут апелляцию и размер штрафа будет изменен или сам вид наказания.

поэтому, когда приговор вступит в силу - в течении 30-ти дней оплачивайте обязательно и предоставляйте соответствующие квитанции в суд. Если, конечно, приговором не предусмотрена рассрочка оплаты штрафа.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 30.10.2013 23:04

вы или оплачиваете или подаете апеляцию, или действительно будет так как вам сказали 1 год условно, но судимость у вас и так есть


0
фото
Off-line Викторов Александр
Белая Церковь
ответил 30.10.2013 21:34
ответ исправлен 30.10.2013 21:39

ч. 3 ст. 26 КВК України передбачає:

У разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

п. 10 ч. 1. ст. 537 КПК України передбачає, що під час виконання вироків суд може вирішувати питання про про заміну покарання відповідно до частини п’ятої статті 53, частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 Кримінального кодексу України;  

ч. 5 ст. 53 КК України передбачає,. У разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років. У разі несплати штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, призначеного як основне покарання, та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді позбавлення волі із розрахунку один день позбавлення волі за вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у таких межах:

1) від одного до п'яти років позбавлення волі - у випадку призначення штрафу за вчинення злочину середньої тяжкості;

2) від п'яти до десяти років позбавлення волі - у випадку призначення штрафу за вчинення тяжкого злочину;

3) від десяти до дванадцяти років позбавлення волі - у випадку призначення штрафу за вчинення особливо тяжкого злочину.Якщо під час розрахунку строку позбавлення волі цей строк становить більше встановлених цією частиною статті меж, суд замінює покарання у виді штрафу покаранням у виді позбавлення волі на максимальний строк, передбачений для злочину відповідної тяжкості цією частиною статті.

Також слід зауважити, що ст. 27 КВК України передбачає: Якщо засуджений ухиляється від сплати штрафу, він притягується до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України ( 2341-14 ).  

За ухилення від сплати штрафу і інших покарань не повязаних з позбавленням волі передбачено покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років або обмеження волі на той самий строк (ст. 389 КК України)

***

Тому правильним буде оплатити штраф в місячний термін після набрання вироком законної сили. В разі якщо немає можливості сплатити суму, подати до суду заяву про розстрочку сплати штрафу, додавши документи, що підтверджують скрутне матеріальне положення.

Як показує практика штраф можна сплатити і через два, або навіть і перед початком розгляду справи про заміну покарання. В іншому випадку покарання буде замінене на виправні (строк 2 роки) чи громадські роботи (240 годин). Або вас буде притягнено до кримінальної відповідальності за ст. 389 КК України. Тому умовний строк вам не світить, але штраф сплатіть, наслідки описані вище.


0
фото
Off-line Кіржбаум Дмитро Вікторович
юрист
Черкассы
ответил 30.10.2013 19:48

Тепер по суті самого питання.

Відповідно до ст. 26 КВКУ засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це відповідний суд шляхом представлення документа про сплату штрафу. 

Отже, сплатити штраф Ви повинні в місячний термін з 14 листопада 2013 року. А нісенітниці про заміну штрафу на позбавлення волі умовно навіть не слухайте.


0
фото
Off-line Кіржбаум Дмитро Вікторович
юрист
Черкассы
ответил 30.10.2013 19:46
этот ответ относится к Дышловой Валерий

Валерій, дозвольте поцікавитись, що означає "приговор, судя по всему, вступил в законную силу"? Вирок вступає в законну силу після спливу 30 днів з дня його проголошення (ст. 395 КПКУ). І судимості у дописувачки також ще немає, бо вирок в законну силу не вступив. (ст. 88 ККУ)


0
фото
Off-line Дышловой Валерий
юридическая компания
Севастополь
ответил 30.10.2013 19:01

Судимость уже у Вас есть, и мера наказания тоже (штраф), приговор, судя по всему, вступил в законную силу и никто Вам его уже не изменит, не слушайте секретаря...



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?