Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Вопрос про водоем

08.07.2015 09:17

Добрый день!Вопрос в следующем :вчера приехали с товарищами на ставок возле города,на ставке имеется небольшой пляж -"общий",в другой стороне от пляжа стоит шлагбаум,за шлагбаумом пару беседок,пару помостов,естественно платных.Но на другом берегу этого озера тоже есть пару помостов,мы решили поехать туда купаться,по дороге на другой берег ставка,стоят несколько знаков типа "купаться и лов рыбы запрещен".Через 10 минут как мы там приземлились,подплывают к нам два "дружинника" и начинают рассказывать что бы мы с этого места уехали на общественный пляж,типа тут ничего нельзя-ни купаться ни ловить (мы приехали именно купаться),в итоге мы не стали заводиться и ругаться т.к. на тот момент было бесполезно что то доказать.Так вот мой вопрос заключается в следующем :имели ли право данные личности сгонять нас с помоста на другом берегу,где территория не ограждена,и говорит ли об этом какая нибудь из статей законодательства?



Комментарии автора вопроса

08.07.2015 09:17
.



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Sulzhenko Serhii
юридическая компания
Полтава
ответил 08.07.2015 16:34

Ст. 47 Водного кодексу України: "

Стаття 47. Право загального водокористування

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

З метою охорони життя і здоров'я громадян, охорони навколишнього природного середовища та з інших передбачених законодавством підстав районні і міські ради за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та інших державних органів встановлюють місця, де забороняється купання, плавання на човнах, забір води для питних або побутових потреб, водопій тварин, а також за певних підстав визначають інші умови, що обмежують загальне водокористування на водних об'єктах, розташованих на їх території.

Місцеві ради зобов'язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування.

На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду.

Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду. 

Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень".

При цьому, якщо ставок знаходиться в орендному користуванні, то відповідно до чч. 7 - 10 ст. 51 Водного кодексу України: "Орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).

При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку.

У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Заборона загального водокористування водними об'єктами, наданими в користування на умовах оренди, та їх нецільове використання є підставою для розірвання договору оренди".

З повагою, Сульженко Сергій



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?