Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Продажа земельного пая

25.10.2013 17:52

Подскажите есть ли какая то мозможность, продажи земельного пая? возможно ли это как то оформить?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Сидоренко Николай
адвокат
Чернигов
ответил 25.10.2013 19:49

Существует мораторий на продажу земли. Продать нельзя, можно передать по наследству. Можно сдать в долгосрочную аренду.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 25.10.2013 19:13

Продати поки-що пай не можна. Але можете здати його, наприклад, у довготермінову оренду... з правом подальшого викупу орендарем.


0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 25.10.2013 19:04

продать нельзя, только отдать в аренду

В п. 15 Переходных положений Земельного кодекса, указано.
«До набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель не допускається: { Абзац перший пункту 15 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI (107-17) від 28.12.2007; в редакції Закону N 309-VI ( 309-17 ) від 03.06.2008 }
а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; {Підпункт "а" пункту 15 в редакції Закону N 309-VI ( 309-17 ) від 03.06.2008 }

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва. {Абзац другий підпункту "б" пункту 15 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007; в редакції Закону N 309-VI ( 309-17 ) від 03.06.2008 }

Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення). { Пункт 15 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законами N 2059-IV (2059-15) від 06.10.2004, N 3415-IV ( 3415-15) від 09.02.2006; в редакції Закону N 490-V ( 490-16 ) від 19.12.2006 }».
Позиция Законодателя в этом вопросе однозначна. ОТЧУЖДЕНИЕ ЗЕМЕЛЬНЫХ ДОЛЕЙ (ПАЁВ) НА СЕГОДНЯЩНИЙ ДЕНЬ ЗАПРЕЩЕНО.
В-третьих, обратите внимание на исключения, которые указывает Законодатель:
1. «крім передачі їх у спадщину,»
2. «обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону»
3. «та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб».

Я не буду сейчас касаться того, что такой «мораторий» ограничивает право собственности собственников земельных долей (паёв). Что ч. 3 пп. б) пункта 15 Переходных положений Земельного кодекса, на мой взгляд, неконституционна. Фактически такой запрет, привязывает человека к земельному участку. По-видимому, так Законодатель решил вопрос крепостного права в Украине.:D
Что касается исключений.
1. При передачи з.у. по наследству, как я полагаю вопросов не возникает.
2. При обмене з.у. на другой з.у., рекомендую взглянуть на НАКАЗ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТА УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ вiд 17.11.2003 N 288, «Про затвердження рекомендацій щодо обміну земельними ділянками, одержаними власниками земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості)».
При этом позиция Законадателя достаточно консервативна, обмен з.у. на другой з.у., только в пределах одного массива.
3. Выкуп з.у. для общественных нужд достаточно чётко прописан в ст. 146 Земельного кодекса.

примеры " продажи"

Собственник земельного участка берет в долг у лица, желающего приобрести земельный участок (договор займа). Деньги никто не возвращает, кредитор (он же — покупатель) обращается в суд с иском о взыскании с должника суммы долга. После выяснения, что у должника, кроме земельного участка, нет иного имущества, на которое можно обратить взыскание, кредитор просит суд обратить взыскание на земельный участок. Должник против требований не возражает. Суд передает земельный участок покупателю. Таким образом, покупатель получает земельный участок, а продавец — деньги.
Однако такой способ будет противоречить Закону
В п. 1 статьи 81 Земельного кодекса Украины (ЗК) предусматривает:
«Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; {Пункт "а" частини першої статті 81 із змінами, внесеними згідно із Законом N 997-V (997-16) від 27.04.2007}
б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності;
в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;
г) прийняття спадщини;
ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю)».
Кроме того, если земельный участок будет передан лицу в счет погашения долга, то в таком случае будут нарушены требования ч. 1 ст. 139 Земельного кодекса.
«У разі звернення стягнення на земельну ділянку, що перебуває у власності громадянина чи юридичної особи, земельна ділянка підлягає продажу на земельних торгах, що проводяться у формі аукціону».

Способ второй.
В пп. б) п. 15 Переходных положений Земельного кодекса, указано:
«купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок,…».
Всё замечательно. А теперь взглянем на п. а) ст. 140 Земельного кодекса и особенно на ст. 142 Земельного кодекса.
«Стаття 140. Підстави припинення права власності на земельну ділянку
Підставами припинення права власності на земельну ділянку є:
а) добровільна відмова власника від права на земельну ділянку;».

«Стаття 142. Добровільна відмова від права власності або права постійного користування земельною ділянкою
1. Припинення права власності на земельну ділянку у разі добровільної відмови власника землі на користь держави або територіальної громади здійснюється за його заявою до відповідного органу.
2. Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у разі згоди на одержання права власності на земельну ділянку укладають угоду про передачу права власності на земельну ділянку. Угода про передачу права власності на земельну ділянку підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
3. Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки.
4. Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації».
Отмечу сразу, что «ОТЧУЖДЕНИЕ» и «ДОБРОВОЛЬНЫЙ ОТКАЗ» понятия не тождественные.
Собственник (Продавец) з.у. (например ТСП) добровольно отказывается в пользу скажем государства или территориальной громады, а некто Х (Покупатель) просит соответствующий местный совет или РГА выделить нужный ему з.у. В данном случае ролью государства будет роль посредника при фактической купле-продажи з.у.
Способов формально законного отчуждения з.у. на которые распространяется запрет предусмотренный п. 15 Переходных положений Земельного кодекса можно приводить много, только под конкретный случай подходит определённый способ. Что же касается банков, то многие из них, по сути, являются ФПГ. И это накладывает определённый отпечаток. Резюмируя изложенное можно сделать вывод, что, к сожалению или к счастью в Украине возможно всё. И до правового государства Украине ещё очень и очень далеко.



с ув. Костромина Виктория , тел. 067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, частные консультации - платные
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Даценко Юлія
адвокат
Лубны (также Кременчук)
ответил 25.10.2013 18:56

На даний час продаж земель сільськогосподарського призначення заборонено. Здайте пай в оренду і отримуйте кожен рік дохід.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?