Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Отношения с исполнительной службой

24.10.2013 08:57
Ирина

Мой брат платит алименты. По предписанию каждый месяц он должен приносить квитанцию об оплате в исполнительную службу. Сейчас он безработный и пытается найти работу в другом городе. За него алименты платит мама. И, понятное дело, ей и нести эту квитанцию. Но исполнительный инспектор грозится не принимать её из рук матери, так как должен лично из рук плательщика алиментов получать квитанцию. Что нам делать? Мы не хотим, чтоб из-за этого у брата были проблемы с законом.





Ответы юристов

0
фото
Off-line Вакуленко Игорь
юрист
Луганск
ответил 31.10.2013 11:26

Это незаконное требование сотрудника ОГИС. Все подтверждения он может получить в Госказначействе. В крайнем случае, квитанции можно отдать в канцелярию ОГИС или выслать по почте. А угрозы инспектора можно обжаловать его начальнику - впредь будет повежливее.


0
фото
Off-line Сидоренко Николай
адвокат
Чернигов
ответил 24.10.2013 12:34
ответ исправлен 24.10.2013 12:35

Сделайте ксерокрпию квитанции об оплате суммы алиментов и высылайте по почте заказным письмом. Хотя государственные исполнители согласно норм ЗУ "Об исполнительном производстве" не имеют права требовать от алмиентчика ежемесячно высыласть квитанции об оплате алиментов. Это их работа. В случае если Вас брат безработный и стоит на бирже труда, можете взять справку с биржи, в дальнейшем Вам можно снизить по суду сумму выплат по алиментам. нужно обратится в суд с соответсвующим заявлением, приложив справки с биржи труда. Удачи.


0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 24.10.2013 11:57

При відкритті виконавчого провадження була винесена постанова. Тому при здійсненні розрахунків у призначенні зазначаєте: згідно постанови № __ від ___, платник _іванов Іван івнаович. І квитанції носити вам не обов'язково — це не передбачено законодавством (ваша добра воля), всю інформацію державний виконавець може отримати (і отримує) із Держ.казначейства.

Оштрафувати виконавець може вашого брати лише в тому випадку, якщо останній ухиляється від виконання законних вимог виконавця

І нарешті виконавчий збір при стягненні аліментів не стягується (ст. 28 ЗУ “Про виконавче провадження”

 З А К О Н У К Р А Ї Н И

  Про виконавче провадження

 

Стаття 28. Виконавчий збір

Виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, стягнення виконавчого збору, накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, відшкодування витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, і стягнення штрафів, накладених відповідно до вимог цього Закону, а також у разі виконання рішень у порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень". ( Частина друга статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом N 583-VII від 19.09.2013)

Глава 10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ

Стаття 89. Відповідальність за невиконання рішення, що зобов'язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі

1. У разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

2. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Стаття 90. Відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця та порушення вимог цього Закону

1. За порушення вимог цього Закону, невиконання законних вимог державного виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, а також неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також за неявку без поважних причин за викликом державного виконавця винні особи несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

2. За наявності ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги закону про виконавче провадження, державний виконавець складає акт про порушення і звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення особи до кримінальної відповідальності відповідно до закону.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.10.2013 10:26

коллеги!  каким нормативно - правовым документом указывается, что должник должен ежемесячно приносить в исполнтельную квитанцию----------------БРЕД, некоторые ГИС по районам находяться за 50км, некоторые проживают за 500 км, главное, что бы была проплата!

А вам советую написать жалобу на судебного исполнителя за принуждение приносить ежемесячно квитанции!!

вызовом вызывают должника в случаи написания заявления взыскателем, для дачи обьяснения или подтверждения проплат по алиментам!


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 24.10.2013 10:03
этот ответ относится к Игорь Александрович

В такому випадку державному виконавцю вже одно доведеться подавати підтвердження сплати аліментів, оскільки в протилежному випадку з боржника буде стягнуто виконавчий збір у розмірі 10% від суми, що підлягає стягненню.


0
фото
Off-line Игорь Александрович
юрист
Харьков
ответил 24.10.2013 09:44

...Или перечеслять по безналичному расчету. Открыть свой счет (на имя платильщика алиментов).


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 24.10.2013 09:22

Доброго дня!

Абсолютно згодна зі Станіславом. Це самий найменш затратний спосіб.

Також можна оформити на маму довіреність від Вашого брата, де чітко прописати такого роду повноваження, і тоді у державного виконавця взагалі не буде підстав не приймати у мами квитанцію.

Як ще один з варіантів, брат може писати лист, прикріпляти квитанцію і подавати через канцелярію (але тут потрібно знати чи вимагає конкретно канцелярія Вашої ДВС підтвердження повноважень на подачу документів).


0
фото
Off-line Дзюман Станислав
адвокат
Черкассы
ответил 24.10.2013 09:07

Доброе утро!

Если уж  очень нужно отдать квитанцию из рук должника, отправте квитанцию заказным письмом с описью от имени сына.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?