Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оренда землі в домоволодінні.

22.10.2013 23:11

Добрий вечір!

Наше домоволодіння складається з будинку "А" - квартира і нежитлові приміщення (колись комунальне майно), та будинку "Б" - квартира.Власник нежитлових приміщень взяв в оренду земельну ділянку під приміщеннями, куди ввійшла і земельна ділянка віздної брами. Чи повинен він був узгоджувати свої дії з власниками квартир при оформленні акту встановлення та погодження меж земельної ділянки? Власниками квартир земля не приватизована. 



Комментарии автора вопроса

24.10.2013 09:54
Дякую! Але як тоді бути з рішенням КСУ 02.03.04.п.2 абз.2, "що без згоди власників приватизованих квартир продавати, здавати в оренду ......вїздно-виїздні брами не можна"?

23.10.2013 19:41
Чи, можливо, я щось не так розумію... Одноквартирний житловий будинок з нежитловими приміщеннями рахується як багатоквартирний?

23.10.2013 07:41
Ми не багатоквартирний будинок, а два окремостоячі одноквартирні будинки.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 23.10.2013 23:41

23.10.2013 19:41 
Чи, можливо, я щось не так розумію... Одноквартирний житловий будинок з нежитловими приміщеннями рахується як багатоквартирний?

В будь-якому разі суть не змінюється. Прибудинкова територія має знаходитись у користуванні мешканців будинку, але треба встановити її межі. Якщо межі не встанвовлені, формально власник нежитлових приміщень може взяти її в оренду. При цьому у Вас все одно є право вимагати встанволення сервітуту (див. першу консультацію). 


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.10.2013 06:48

смотрите в блогах Аренда земли


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 22.10.2013 23:52

Взагалі-то придомова територія багатоквартирного будинку є спільною власністю всіх мешканців. Однак проблема полягає в тому, що розміри цієї території повинні встановлюватись на підставі землевпорядної документації, яку на практиці нікто не замовляє та не виготовляє.

Тому власник нежитлових приміщень скористався тим, що мешканцями не оформлено належним чином документи та взяв прилелу територію в оренду (хоча я не виключаю, що його змусила це зробити місцева влада).

В будь-якому випадку, якщо власник нежитлових приміщень перешкоджає Вам у користуванні даною ділянкою (зокрема, виїздною брамою), Ви маєте право вимагати встановлення земельного сервітуту (право проходу, проїзду через орендовану ним ділянку). Сервітут може встановлюватись на підставі договору, а якщо сторони не досягнуть згоди, то у судовому порядку.

Також не виключено, що сервітут встанволено договором оренди (такі випадки зстрічаються), тому Ви можете з'ясувати цей момент у орендаря або в місцевій раді. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?