Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Отработка по специальности

03.06.2015 09:17
Здравствуйте. Я закончила мединститут в 2013г по специальности педиатрия на бюджете. Проработала в ЛПУ педиатром 5 месяцев, после по производственной необходимости меня направили на курсы по анестезиологии. На данный момент работаю анестезиологом. До конца трёхлетней отработки остался 1 год. Могу ли я уволиться ранее? Как мне избежать выплаты денег, потраченных на обучение?
г. Днепропетровск

Комментарии автора вопроса

03.06.2015 10:37
Скажите пожалуйста, могу ли я досрочно прервать эти трудовые отношения как одинокая мать, если ребёнок рождён в браке, на данный момент мы разведены, на алименты я не подавала. Является ли это уважительной причиной для досрочного увольнения по собственному желанию согласно:
Расторжение соглашения о трудоустройстве по инициативе выпускника

Расторжение выпускником соглашения допускается по таким уважительным причинам:

установление инвалидности 1 или 2 группы , в результате чего выпускник не может выехать на работу по назначению ;
установление инвалидности 1 или 2 группы у жены (мужа ) выпускника , одного из родителей ( или лиц , их заменяющих) ;
если выпускник - беременная женщина , мать или отец , которые имеют ребенка в возрасте до трех лет , или ребенка , который согласно медицинскому заключению требует ухода (до достижения им шестилетнего возраста) ; одинокая мать или отец , имеющие ребенка до четырнадцати лет или ребенка - инвалида;
прохождение мужем ( женой ) службы по контракту в Вооруженных Силах , Госпогранслужбе , Службе безопасности , Службе внешней разведки , внутренних войсках МВД , Госспецтрансслужбе , Госспецсвязи , на должностях рядового и начальствующего состава в правоохранительных органах , органах и подразделениях гражданской защиты , вне места расположения заказчика ;
вступления в высшие учебные заведения III - IV уровней аккредитации для выпускников высших учебных заведений I - II уровней аккредитации.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Романов Александр
юридическая компания
Кривой Рог (также Киев, Днепропетровск)
ответил 03.06.2015 09:30

Згідно з ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про освіту» № 1060-XII від 23.05.1991, випускники вищих навчальних закладів, які здобули освіту за кошти державного або місцевого бюджетів, направляються на роботу і зобов’язані відпрацювати за направленням і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначене вище направлення видається відповідно до угоди, укладеної між замовником, керівником вищого навчального закладу та випускником (ч. 2 ст. 56 ЗУ «Про вищу освіту» № 2984-ІІІ від 17.01.2002). Постановою Кабінету Міністрів України № 992 від 22.08.1996 затверджено Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням (далі – Порядок № 992). У п. 8 Порядку № 992 зазначено, що випускники, які уклали угоду з вищим навчальним закладом після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років. П. 14 Порядку № 992 передбачені наслідки ухилення випускника від виконання вищезазначеного обов’язку. Так, у разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років випускник зобов’язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати. Тобто законодавство також передбачає відповідальність випускника за невиконання обов’язку трирічного відпрацювання за спеціальністю.

Натомість аналіз судової практики свідчить про невелику кількість спорів між ВНЗ та випускниками щодо невиконання останніми покладеного на них обов’язку. Така ситуація пояснюється тим, що розголошення показників працевлаштування випускників впливає на кількість бюджетних місць, що надаються ВНЗ. Отже, з точки зору чинного законодавства трирічне відпрацювання за спеціальністю є обов’язком випускників ВНЗ, за порушення якого настає відповідальність. На практиці переважна більшість випускників не відпрацьовують витрачені на їх навчання бюджетні кошти та не компенсують їх державі.

Якщо казати про сьогодення то цікаво що 15 квітня 2015 року прийнято постанову за № 216 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992″.  Постанова, що зазнала змін, на три найближчі роки визначала долю молодих спеціалістів, не особливо зважаючи на їхнє бажання, має назву “Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням”.

Отже, відтепер направлення на три роки отримуватимуть випускники медичних закладів освіти. Та за їхню долю відповідає Міністерство охорони здоров’я. Але вас це нестосується - закон не має зворотної сили у часі - тобто, не поширюється на ті правровідносини які виникли до моменту його прийняття.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?