Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи підпадають землі фермерського господарства під мораторій?

17.04.2015 12:43

Чи можна було у квітні 2013р. укладати договір міни земельної ділянки,яка була виділена на місцевості як власнику земельної частки (паю), цільове призначення-ведення фермерського господарства, оскільки на момент укладення договору міни законодавства діяв мораторій на відчуження земельних ділянок.

Чи зобов'язаний був нотаріус вимагати від власника цієї зем. ділянки довідку,що земля не є паєм?


г. Киев

Комментарии автора вопроса

17.04.2015 15:48
відповідно до ст. 1 Закону України «Про фермерське господарство», фермерське господарство є «формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію...



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Медведев Сергей
юрист
Киев
ответил 17.04.2015 16:03

 п. 15 Перехідних положень ЗК України, До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, не допускається:

а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

 

Можна зробити висновок, що громадяни, які одержали безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства можуть їх вільно відчужувати, в т. ч. шляхом укладення договорів куплі-продажу, міни...
У Вашому випадку, нотаріус повинен  був зажадати від власника землі Витяг із ДЗК про земельну ділянку.


0
фото
Off-line Медведев Сергей
юрист
Киев
ответил 17.04.2015 14:53

У витязі із державного реєстру земель що вказано?

паї виділяють для ведення тосарного с/г виробництва та паї під ОСГ.
Паї під фермерське господарство ніхто не виділяє!




закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?