Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Второе высшее образование - платно или бесплатно?

15.10.2013 22:35
Я в этом году поступила в Донецкую музыкальную академию на 1й курс. Ввиду того, что я уже имею высшее образование, я была зачислена на 1й курс на контрактной основе согласно Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 05.11.2012 № 1244. Но недавно обнаружила НАКАЗ МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ 14.05.2013 № 502 п.1.1, в котором сказано:"... доповнити розділ пунктом 3.7 такого змісту:

«3.7. Вищі навчальні заклади мають право приймати на навчання осіб, які здобули базову або повну вищу освіту, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або бакалавра за іншим напрямом підготовки (спеціальністю) у межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу" Т.е. я имею право на второе высшее образование бесплатно? По количеству набранных на вступительных экзаменах баллов я проходила на бюджет. Контракт уже подписан, каковы мои дальнейшие действия? Спасибо большое.



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 16.10.2013 07:36

Якщо першу "вишку" Ви отримали за бюджетні кошти, то друга вища освіта - за гроші. Тим паче, що Ви вже уклали контракт...


0
фото
Off-line Давидюк Оксана Леонидовна
юрист
Киев
ответил 15.10.2013 22:43

Держава гарантує громадянинуздобуття вищої освіти за кошти державного бюджету тільки якщо вища освіта здобувається вперше. Здобуття другої вищої освіти відбувається лише за кошти фізичних та юридичних осіб.

Винятком є коли людина не може працювати за спеціальністю яку здобула вперше. В цьому випадку громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом у державних та комунальних навчальних закладах, якщо він за станом здоров"я втратив можливість виконувати службові чи посадові обов"язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії".

Тобто, здобути другу вищу освіту за державним замовленням можливо у зв"язку зі станом здоров"я



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?