Платные услуги юристов
Заполните форму, и наш юрист-оператор свяжется с Вами


или позвоните нам: +38 067 209-77-11
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов


 
Украина

Відпрацювання після закінчення ВНЗ

08.11.2012 17:44
Доброго дня! Мене цікавить питання про 3-річну обов`ёязкову практику. Справа в тому, що ВНЗ не надає місця для проходження стажування, а я, на жаль, не можу знайти роботу по спеціальності.
У ВНЗ мені сказали, що у випадку моєї неявки на роботі в установлений термін, я маю виплатити компенсацію у розмірі 55000 гривень.
Підскажіть, чи правомірні дії ВНЗ? Чи не перевищена сума компенсації, якщо за 5 років навчання складає 40000 грн. (я навчався на бюджеті)?
Якщо я не заключав контракт при поступленні у ВНЗ про обов`язкову відробку, то чи повинен я проходити цю відробку?
У випадку, якщо я не зможу знайти роботу, і ВНЗ не запропонує місце, чи можна знайти роботу на біржі праці?

Комментарии автора вопроса

09.11.2012 12:37
Дуже дякую за відповіді.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Стрыжак Евгений
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 08.11.2012 23:09

статтею 56 Закону України "Про вищу освіту" від 17.01.2002 року гарантовано випускникам вищого навчального закладу, що їх працевлаштування повинно здійснюватись за направленням вищого навчального закладу, відповідно до угоди між замовником керівником навчального закладу та випускником. Таким чином, Закон України "Про вищу освіту" не містить умов про обов'язковість трирічного відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до державного бюджету вартості навчання.

Правовідносини, які є предметом позовних вимог, регламентуються діючим законодавством України, зокрема: Конституцією України, Законом України "Про освіту", Законом України "Про вищу освіту", Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 за N 992 "Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням".

Відповідно до ст. 53 Конституції України, держава забезпечує доступність та безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Рішенням Конституційного Суду України від 04.03.2004 року у справі №5-рп/2004 визначено, що безоплатність вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах необхідно розуміти, як можливість здобуття освіти у цих закладах без оплат, тобто без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги. Безоплатність вищої освіти означає, що громадянин має право здобути її відповідно до стандартів вищої освіти без внесення плати в державних і комунальних закладах на конкурсній основі в межах обсягу підготовки фахівців для загальносуспільних потреб (державне замовлення).

До того ж, ст. 8 Основного Закону України визначено, що Конституція має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії. В той час як закони та інші нормативно-правові акти мають прийматися на основі Конституції і повинні відповідати їй. 

http://pravo-ks.com.ua – Юридическая компания «K&S partners».


0
фото
FIND
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 08.11.2012 18:34

Згідно Указу Президента України від 16.05.1996 р. за №77/96, "особи, які навчаються за рахунок державних  коштів, укладають з адміністрацією вищого навчального закладу  угоду, за якою вони зобов'язуються після закінчення навчання та одержання відповідної кваліфікації працювати в державному секторі народного господарства не менше ніж три роки. У разі відмови  працювати в державному секторі народного господарства випускники відшкодовують в установленому порядку до державного бюджету повну вартість навчання."

Відповідно, якщо Ви такої угоди не підписували - то й про жодні виплати з Вашого боку мови йти не може. Отже, Вам не потрібно сплачувати ні 40 000 грн., ні 55 000.  



З повагою, Кацалап Андрій
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 08.11.2012 17:50

Стосовно питання про відпрацювання, то це повотрібно читати договір про Ваш вступ у ВНЗ. А якщо Ви не знайдете роботи, то звісно Ви маєте право скористатися послугами Біржі.



Консультации, которые могут быть Вам интересны

Окончание срока трудового договора
У мене договір закінчується 31,12,2013 року. А з 15,12,2013 по 15,01,2014 рр. я на лікарняному по збереженні...

Відпрацювання після державного навчання як ПП
Доброго дня. Закінчую університет на держ замовленні (професія інформатика 6,040302), вчусь без...

Відпустка після підписання згоди про скорочення
Підкажіть будь ласка, чи має право роботодавець примусово відправити в відпустку після...

Аліменти на дружину інваліда після розлучення
Добрий день. Я розлучилася 2 роки тому. Колишній чоловік сплачує аліменти на нашу дочку. Скажуть...

чи можна після ВУЗУ одразу стати адвокатом?
Моє запитання звучить наступним чином: Чи можливо мені одразу після отримання вищої юридичної...

Наверх
закрыть

Поделись этим вопросом с друзьями:
Ваші проблеми - мої турботи!
http://www.freelawyer.ua/user/10551
www.freelawyer.ua
Щорічний літній форум ААУ
http://www.uaa.org.ua/news/3/1474/
www.uaa.org.ua
Ваша правовая защита!
http://jurinform.com.ua/
jurinform.com.ua
Знання, яке робить вільним!
http://www.freelawyer.ua/user/16206
www.freelawyer.ua
Неразрешимых проблем нет
http://www.freelawyer.ua/user/744
www.freelawyer.ua
Юрист в Луганске
http://www.freelawyer.ua/user/15879
www.freelawyer.ua
Помощь юриста в Донецке!
http://www.freelawyer.ua/user/5891
www.freelawyer.ua

Бесплатная консультация
Категории вопросов



Статистика сервиса
Заказчики: 19630
Юристы: 2553
Заказы: 435
Вопросов пользователей: 24978
Ответов юристов: 97914




2011 - 2014    Freelawyer.ua - Все права защищены
Все поля обязательны для заполнения
Я юрист
Я заказчик
Я мужчина
Я женщина
Введите сумму чисел 12+15
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Получать уведомления о заказах и вопросах на email