Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Снятие газового счетчика на проверку!

16.04.2015 21:52
Здравствуйте! Сняли газовый счетчик на проверку неделю назад, в обмен на время не дали счетчика. Теперь мы сами позвонили в газовою контору( нам не звонили) И нам сказали что наш счетчик не годен, мы должны купить новый. Как бы мы должны прийти к ним взять старый счетчик и по аналогу купить новый! Разве это законно они делают? Подскажите что делать!
г. Днепропетровск



Ответы юристов

0
фото
Off-line Фуртат Вячеслав Володимирович
юрист
Ромны
ответил 16.04.2015 23:58

Доброго вечора! Вами надано дуже мало інформації. Але спробую відповісти.

Постановою Кабінету Міністрів України  від 9 грудня 1999 р. № 2246 затверджено Правила надання населенню послуг з газопостачання. Відповідно до п. 16-1 Правил періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов’язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства. На період зняття лічильника газу для проведення його експертизи або періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду (у разі, коли знятий лічильник газу належав газорозподільному підприємству, встановлений на його місце лічильник газу з обмінного фонду газорозподільного підприємства стає розрахунковим, що оформляється відповідним актом, та в подальшому розрахунки із споживачем здійснюються згідно з його показаннями).

Тобто, якщо власником лічильника є газорозподільне підприємство вам зобов’язані були встановити інший лічильник та скласти відповідний акт.

У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

У разі справності лічильника газу після проведення його повірки або ремонту газорозподільне підприємство зобов'язане встановити його протягом двох місяців з моменту зняття. У разі коли лічильник газу, що встановлений у споживача та перебуває у власності газорозподільного підприємства, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, демонтаж, транспортування та монтаж нового лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства.

Також, відповідно до п. 33 Правил газорозподільне підприємство зобов’язане проводити безоплатно ремонт лічильників газу, пов’язаний з періодичною повіркою, та протягом одного місяця з дати настання строку періодичної повірки лічильників газу проводити таку повірку та їх технічне обслуговування (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

Однак, це лише один із можливих варіантів.

На практиці мені зустрічався інший випадок, коли працівники газорозподільного підприємства також демонтували газовий лічильник для повірки, встановили інший, а потім було проведено «експертизу» демонтованого лічильника та складено «дефектний акт», відповідно до якого, лічильник визнано непридатним для подальшої експлуатації та запропоновано придбати інший за власні кошти. От тільки жодних підстав для проведення саме експертизи, а не повірки у працівників не було. Після направлення скарги до керівника підприємства, у той же день «дефектний лічильник» одразу ж виявився цілком справним.

Отже, для того щоб надати більш ґрунтовну відповідь у даному випадку, необхідно з’ясувати хто є власником лічильника, які саме документи було складено працівниками газорозподільного підприємства та інші обставини.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?