Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Договор оферты Online

14.04.2015 18:16

Несет ли хоть какую-то юридическую силу договор оферты размещенный на онлайн ресурсе?

При покупке или оказании услуг, на многих сайтах есть договор оферты и кнопка (согласен с правилами/договором). Предусмотрен ли такой договор законодательством?

Спасибо!


г. Киев

Комментарии автора вопроса

14.04.2015 21:28      комментарий относится к Bogdan Serdyuk
Я все равно не могу понять. Например я мошенник и у себя на сайте (где продаю услуги) разместил договор оферты. Клиент зайдя на сайт, ознакомился с ним и купил услугу. В этот момент я у себя на сайте меняю некоторые пункты в договоре. Каким образом клиент от этого защищён и может вообще доказать, что он соглашался на другой договор?

Спасибо!

Благодарность, обязательно напишу!

14.04.2015 20:22      комментарий относится к Bogdan Serdyuk
Спасибо за ответ.

Тогда каким образом контролируется редактирование договора оферты?
Сегодня там я ставлю один тескт, а завтра меняю на другой. \

Спасибо!



Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 14.04.2015 21:48
ответ исправлен 14.04.2015 21:48

14.04.2015 21:28      комментарий относится к Сердюк Богдан

Ключовим моментом є електронна згода клієнта (замовника) саме у той момент (дата, час) коли він це робить, тобто, його фізичний "клік, що згоден"!

Все інше то вже не юридичне, а технічне питання і питання високих інформаційних технологій.

Вказаний Вами факт можна встановити у кримінальному (і не тільки) порядку шляхом проведення відповідної експертизи електронних носіїв інформації, бо такі сліди (щодо змін, коригувань, тощо) всеодно залишаються і технічно можна підтвердити хто і на що згоджувався і хто і коли та що робив з будь-якими змінами, тощо!

Якщо маєте на увазі вчинення шахрайства таким чином, то таке цілком можливо, однак, не довго....! ;-)

Ще питання....?! ;-)


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 14.04.2015 20:35
ответ исправлен 14.04.2015 20:42

14.04.2015 20:22      комментарий относится к Сердюк Богдан

Контролюється статусом його публічності і станом на дату надання Вами згоди щодо нього.

Всі інші зміни такого договору (його коригування, тощо) повинні перепідписуватись (перепогоджуватись) між сторонами так само як спочатку він і підписувався! В іншому випадку та в порушення вимог законодавства України, щодо умов його змін шляхом перепогодження між сторонами, діє перша (належним чином погоджена) редакція.


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 14.04.2015 20:30
ответ исправлен 14.04.2015 20:31

Подяки у графу..."Відгуки"! ;-)


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 14.04.2015 19:24
ответ исправлен 14.04.2015 19:27

Звичайно, що так!

Передбачений.

Стаття 2. Учасники цивільних відносин (ЦК України).  

1. Учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи (далі - особи).   

2. Учасниками цивільних відносин є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб'єкти публічного права.   

Стаття 633. Публічний договір (ЦК України).  

1. Публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).   

2. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.   

3. Підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом.   

4. Підприємець не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг).   

У разі необґрунтованої відмови підприємця від укладення публічного договору він має відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою.   

5. Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов'язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.   

6. Умови публічного договору, які суперечать частині другій цієї статті та правилам, обов'язковим для сторін при укладенні і виконанні публічного договору, є нікчемними.   

Стаття 638. Укладення договору (ЦК України).  

1. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.   

Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.  

2. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.   

Стаття 639. Форма договору (ЦК України).  

1. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.   

2. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.   

3. Якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами.   

4. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, щодо якого законом не вимагається нотаріальне посвідчення, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення. Договір про закупівлю, який укладається відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель", на вимогу замовника підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню та вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.   

Стаття 641. Пропозиція укласти договір (ЦК України).  

1. Пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору.   

Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.   

2. Реклама або інші пропозиції, адресовані невизначеному колу осіб, є запрошенням робити пропозиції укласти договір, якщо інше не вказано у рекламі або інших пропозиціях.   

3. Пропозиція укласти договір може бути відкликана до моменту або в момент її одержання адресатом. Пропозиція укласти договір, одержана адресатом, не може бути відкликана протягом строку для відповіді, якщо інше не вказане у пропозиції або не випливає з її суті чи обставин, за яких вона була зроблена.   

Стаття 642. Прийняття пропозиції (ЦК України).  

1. Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.   

2. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.   

3. Особа, яка прийняла пропозицію, може відкликати свою відповідь про її прийняття, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір, до моменту або в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції. 

Корисний ресурс тут ... http://www.civilniy.org.ua/book5th/g53/default.htm

Маю надію, що питань більше в цьому напрямку не виникне...? ;-)

Зможу допомогти у супровадженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?