Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Как забрать аттестат из ВУЗа?

05.04.2015 00:32
АннаЗдравствуйте! Вопрос вот в чем: 4 года назад мой сын был отчислен из университета за неуплату (накопился долг по оплате за учебу). За все это время нас никто не трогал по поводу этого долга. Документы (в том числе школьный аттестат), конечно, остались в университете. Сейчас появилась срочная необходимость забрать аттестат. Как это сделать? Как я понимаю, ВУЗ не имеет права удерживать и не отдавать аттестат, но на основании каких законов мы можем требовать его отдать? Спасибо.
г. Киев

Комментарии автора вопроса

05.04.2015 12:35      комментарий относится к Bogdan Serdyuk
Огромное спасибо за исчерпывающий ответ! Теперь все стало предельно ясно и понятно! Я получила ответы на все интересующие меня вопросы.

05.04.2015 11:11
Большое спасибо за ответы. Но у меня остался один вопрос - чем аргументировать неправомочность ВУЗа удерживать аттестат, когда мы пойдем его забирать (какие-то статьи Закона или еще что-нибудь)?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 05.04.2015 12:24
ответ исправлен 05.04.2015 13:06

Ви не просто туди йдете, а йдете виключно "письмово" та з конкретною вимогою. Не переплутайте!

Доречі, той борг мав бути списаний по бухгалтерії ще рік тому назад, бо знаходиться вже поза межами строку позовної давності встановленого в 3 роки!

Стаття 256. Поняття позовної давності (ЦК України).  

1. Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.   

Стаття 257. Загальна позовна давність (ЦК України).  

1. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.   

Щодо законів....то мабуть краще за все зацитувати Конституцію України.

Стаття 40. Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.   

Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.   

Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.   

Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об'єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону.   

Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Право приватної власності є непорушним.   

Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.   

Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.    

Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. 

Отже, Ваші документи це-Ваше майно (т.б. Ваша власність), не більше і не менше, а майно (власність) підлягає до негайного повернення за відповідною письмовою вимогою!

Зрозуміли хід думок?


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 05.04.2015 09:23

Письмова заява на ім"я ректора ВНЗ (направте поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення). Якщо дадуть відповідь про те, що спочатку маєте погасити борг - пишіть скаргу в МОН. Але майте на увазі, що ВНЗ може звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості за навчання.


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 05.04.2015 03:26

Начните с подачи ЗАЯВЛЕНИЯ в Университет о получении документов, с копией направления в Министерство образования и культуры Украины.

Если не будет резуьлтата, подавайте ЖАЛОБУ в Министерство образования и культуры Украины.

Самая крайняя мера, подача ИСКа в суд на Университет.

Нужна помощь в подготовке указанных документов, пиште на личную почту, звоните.

Удачи.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 05.04.2015 01:53
ответ исправлен 05.04.2015 12:28

Дійсно, Ви праві!

Несплата за навчання та не сплата боргу за таке навчання, це різні правові правові підстави! Варіантів декілька...поки що. Ваше письмове звернення (вимога), міліція, суд, ЗМІ.

Можлива комбінація вказаних варіантів.

Зможу допомогти у супровадженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?