Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Может директор предприятия дробить очередной отпуск инв.3 гр без его согласия?

03.04.2015 13:13
Может ли администрация предприятия дробить очередной отпуск инв.3 гр. без его согласия?
г. Константиновка

Комментарии автора вопроса

03.04.2015 13:15
Укажите ст.Закона на какие можно опираться по этому вопросу.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 03.04.2015 14:24
Дробить не может Вы имеет право на полноценный минимальный безпрерывный отпуск в 24 дня. СТ. 6 ЗУ "Про отпуска"
0
фото
Off-line Семенченко Дария
юрист
ответил 03.04.2015 13:37

   Згідно з ч.7 ст. 6 ЗУ «Про відпустки» нвалідам I  і  II  груп  надається щорічна основна відпустка тривалістю 30  календарних  днів,  а  інвалідам  III  групи  -  26 календарних днів.

   Щорічна відпустка на прохання праців­ника може бути поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна без­перервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 ЗУ «Про відпустки»).

  Отже, основна безперервна частина від­пустки тривалістю не менше 14 календар­них днів є однією з частин щорічної відпус­тки, яку може бути надано працівникові на його прохання. При цьому ця частина від­пустки не обов'язково повинна бути пер­шою її частиною.

  Зазначеною нормою передбачено мож­ливість поділу щорічної відпустки на час­тини, а не обов'язок роботодавця поділити її на частини на бажання працівника.

  Оскільки остаточне рішення про надан­ня працівникові відпустки приймає робото­давець, з метою недопущення втрат робо­чого часу, беручи до уваги виробничі обста­вини, він може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, а та­кож може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її вза­галі.

  При поділі відпустки на частини невико­ристану частину щорічної відпустки має бути надано працівникові, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 мі­сяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде порушен­ням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році.


0
фото
Off-line Николай Мякота
юрист
Славянск
ответил 03.04.2015 13:22
ответ исправлен 03.04.2015 13:28

Более полно опишите ситуацию. Что значит "дробить..... администрация"? КЗоТ предполагает предоставление отпуска по инициативе работодателя лишь в случае, если работник не брал ежегодный отпуск в течение года. И даже в этом случае основанием является заявление работника! Работник имеет право брать отпуск......... Работодатель может лишь "выгнать" в отпуск, но тогда вопрос о "дроблении" не стоит. 

Нормативная база: КЗоТ, ЗУ "Об отпусках". 

ПС: привет землякам  



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?