Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Сокращение

24.03.2015 21:30
Можно ли сократить с работы работника имеющего двух несовершеннолетних детей...
г. Комсомольск

Комментарии автора вопроса

28.03.2015 05:10      комментарий относится к Bogdan Serdyuk
я вас понял..но меня интересует расчет производительности--за какое время берется...потому что я проработал на предприятии более 20 лет..по производительности даже занимал первое место за год..но вот 2014год для меня совсем не удачный..а посчитали как раз по нему..с уважением...игорь

27.03.2015 12:09
Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:-----продуктивність праці..разщет за останій рік...або скажем років за 10-ть???...це питання дуже важливе



Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 28.03.2015 12:23

Якщо продуктивність у 2014 році була не велика то Вам слід робити акцент на кваліфікацію бо остання у Вас значна!

Однак, згідно ст.42 КЗпП України, кваліфікація і продуктивність взагалі є невід'ємними речами бо вказана частка "і", тобто, якби була частка "або" тоді застосовувалось те чи інше значення, а за таких обставин вказані визначення є взагалі нероз'ємними.

Отже, вказуємо про кваліфікацію і розуміємо продуктивність, вказуємо про продуктивність і розуміємо кваліфікацію.

Вважаю, що дії адміністрації є незаконними бо з таким успіхом можна було взагалі і за тиждень порахувать Вашу продуктивність коли Ви, наприклад, хворіли, були у відпустці, тощо.

В будь-якому разі свої права можна відновити через судові органи, головне не здаватись!

Зможу допомогти у супровадженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 27.03.2015 12:57
ответ исправлен 27.03.2015 12:57

Продуктивність праці та кваліфікація це-той кінцевий результат, що створює та може створити конкретний працівник.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.03.2015 22:58

да


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 24.03.2015 22:15

Можно, при грамотном подходе.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 24.03.2015 21:56

Якщо ця особа є єдиним годувальником, то вона має лише переважне право на залишення на роботі. Але це не означає, що її зовсім не можна звільнити за скороченням.


1
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 24.03.2015 21:55
ответ исправлен 24.03.2015 21:57

Ні, однак, за певних умов (див. нижче).

Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу   

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:   

1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;   

1-1) виключено   

2) виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі відмови у наданні допуску до державної таємниці або скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов'язків вимагає доступу до державної таємниці;   

3) систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення;   

4) прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин;   

5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;   

6) поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;   

7) появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;   

8) вчинення за місцем роботи розкрадання (в тому числі дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу;   

9) виключено   

10) призову або мобілізації власника - фізичної особи під час особливого періоду.  

Звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.   

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.   

Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при  вивільненні працівників у зв'язку із змінами  в організації виробництва і праці  

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.   

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:   

1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;   

2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;   

3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;   

4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;   

5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";   

6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;   

7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;   

8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років, з часу повернення на постійне місце проживання до України;   

9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.   

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?