Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Не проживая в квартире не платить за услуги опломбировав счетчики

11.03.2015 11:52

Добрый день! Подскажите пожалуйста, в нашем новострое автономное отопление и каждая квартира имеет собственную щитовую с вентелем для перекрытия отопления и водоснабжения не влияющего на общий стояк. Мы хотим переехать на год к родителям. Хотим закрыть квартиру и отключить отопление и водоснабжение, чтобы не платить не находясь там. А также отказаться на год от услуг сдпт и абонплаты за отопление которое берут круглогодично (они ее берут отдельно от отопления якобы за содержание котельной и за горячую воду которой мы не пользуемся т. К у нас бойлер.)Имеем ли мы право ререкрыть вентели и опломбировать счетчики и не платить за эти услуги написав заявление в жкх? Как юридически правильно это оформить? Подскажите пожалуйста! Заранее благодарю, Вас!


г. Одесса

Комментарии автора вопроса

11.03.2015 11:54
Для всех



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 11.03.2015 12:18

Ви оплачуватимете за опалення місць загального користування: сходи, вестибюлі, підвали, горища, тощо. Розмір платежу визначається згідно методики: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2006_10_31/an/16/RE13111.html#16, 

Стосовно гарячого водопостачання — якщо у вас встановлені лічильники, то ви оплачуєте згідно показників лічильників (ніхто не має права вам нараховувати якісь додаткові платежі понад те, що зафіксував лічильник). Якщо лічильники відсутні — необхідно писати заяву і вам зобов'язані не нараховувати за водопостачання за увесь час коли ви не користуєтесь (Закон про ЖК -послуги).

За утримання будинку і прибудинкової території - ви також будете оплачувати не залежно від того, проживаєте чи ні, тому що цей платіж розглядається як плата власника за утримання свого майна.

Щодо нарахування плати за опалення місць загального користування

Відповідно до пункту 28 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі – Правила) споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

У пункті 1.2 Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення, затвердженою наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 31.10.2006 № 359, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.11.2006 за № 1237/13111 (далі – Методика), зазначено, що Методикою встановлено порядок визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування (далі - МЗК) у багатоквартирних житлових будинках для встановлення розміру плати за неї споживачами.

Відповідно до підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Методики загальна кількість теплової енергії на опалення МЗК визначається за формулою

QМЗК = ∑QКМЗК + Qвтр                   (2.3)

де ∑QКМЗК – кількість теплової енергії на опалення окремого к-того приміщення МЗК, Гкал;

Qвтр – утрати теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі (розраховується за СНиП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондиционирование», Приложение № 12, 1991 г. (далі - СНиП 2.04.05-91).

Таким чином, при розрахунку кількості теплової енергії на опалення МЗК, що використовуються для встановлення розміру плати за опалення МЗК, враховуються утрати теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі, а не площа таких горищ, технічних поверхів та підвалів будинку.

Приклади розрахунку плати за послугу з централізованого опалення місць загального користування багатоквартирних будинків наведено у главі 4 Рекомендацій щодо застосування Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України від 22.02.2008 № 47. 

При вирішенні питання правомірності встановлення плати за опалення МЗК необхідно враховувати додержання закладених у проекті архітектурно-конструктивних та інженерних рішень - для будинків, зведених за проектами серій до 1995 року, проектні дані річного споживання теплової енергії або дані теплової потужності систем опалення МЗК, або розрахунковий метод за чинними будівельними нормами - для будинків, зведених за індивідуальними проектами, а також наявність систем опалення у МЗК.

Якщо проектом будинку передбачено встановлення опалювальних приладів у МЗК, але система опалення МЗК є демонтованою, балансоутримувачу (власнику) будинку необхідно відновити її, привести у відповідність до проекту житлового будинку та здійснювати визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування згідно з Методикою.

У будинках, де проектом не передбачено встановлення опалювальних приладів на сходових клітинах та у житлових будинках, зведених за нестандартними проектами, підтримання температури вище 0º С у місцях загального користування відбувається за рахунок теплопередачі крізь огороджувальні конструкції житлових приміщень. У таких випадках плата за опалення місць загального користування окремо не встановлюється.

Згідно з пунктом 5.23 ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» системи кондиціонування повітря житлових будинків проектують за завданням на проектування з врахуванням умов забезпечення оптимальних параметрів мікроклімату внутрішнього повітря щодо температури та відносної вологості.

Розрахункові температури повітря і вимоги до повітрообміну в приміщеннях слід приймати згідно з таблицею 4 до ДБН В.2.2-15-2005, зокрема, розрахункова температура взимку становить (°C):

Вестибюль, загальний коридор, сходова клітка, передпокій квартири – 16;

Приміщення чергового персоналу (консьєржа/консьєржки) – 18;

Незадимлювана сходова клітка типу Н1 -14;

Машинне приміщення ліфтів – 5;

Сміттєзбірна кімната – 5;

Гараж-стоянка– 5;

Електрощитова– 5.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?