Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Срок давности

05.10.2013 08:56

Местные электросети предъявили мне в суде иск по долгам оплаты эл.энергии, (по годам, месяцам). На момент их подачи иска в суд только один месяц попадает в трех-летний срок, остальные даты превышают его. При этом у меня нет официального договора с "Запорiжжя облэнерго". Мои действия?
Спасибо.





Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Волобуева Татьяна Викторовна
юрист
Запорожье
ответил 05.10.2013 19:24

Дополню некоторые ньюансы:

По поводу исковой давности: если Вы производили оплату нерегулярными платежами, тем самым Вы подтверждали согласие с задолженностью. Обратите внимание на таблицу предоставленного ими расчета.

Т.к. применение исковой давности не повлияет на списание долга энергетиками, они запросто имеют право "отрезать" эл/эн до полного погашения долга.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 05.10.2013 18:10
ответ исправлен 05.10.2013 18:12

 При этом у меня нет официального договора с "Запорiжжя облэнерго". Мои действия? 

Відповідно до ст. 1 «Визначення термінів» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 р. (N 1875-IV) (далі– Закон):               

«комунальні послуги -  результат  господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням,  опаленням,  а   також   вивезення   побутових відходів у порядку, встановленому законодавством»;

«виконавець -  суб'єкт  господарювання,  предметом  діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги  споживачу  відповідно до умов договору»;               

«споживач - фізична чи юридична особа, яка  отримує  або має намір отримати житлово-комунальну послугу»;

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 19 Закону, «відносини  між  учасниками договірних відносин  у  сфері житлово-комунальних послуг здійснюються  виключно  на договірних засадах».               

Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник».

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 Закону,  «виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором».        

Таким чином, у разі надання виконавцем житлово-комунальних послуг споживачам, між виконавцем та споживачами обов’язково повинен укладатись відповідний договір про надання житлово-комунальних послуг. При цьому обов’язок щодо розроблення такого договору покладається саме на виконавця таких послуг.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.32 Закону, «плата за житлово-комунальні  послуги  нараховується щомісячно відповідно до умов договору».                 

Оскільки плата за житлово-комунальні послуги повинна нараховуватись на умовах договору, то за відсутності такого договору між виконавцем та споживачами, у виконавця взагалі відсутні будь-які підстави для нарахування будь-якої заборгованості споживачам.

Також Вам безумовно необхідно заявляти про сплив терміну позовної давності (три роки).


0
фото
Off-line Жуковский Александр
юрист
Красноармейск
ответил 05.10.2013 10:26

причем тут договор. а вот исковая давность применяется, Вы правы


0
фото
Off-line Вдовиченко Мария
адвокат
Винница
ответил 05.10.2013 09:12

ст.267 ЦКУ. Заявляйте про застосування строку давності і просіть суд відмовити електромережам в позові щодо сум, які за строками давності. Електоенергію ви споживали фактично, відсутність договору не вплине на рішення суду.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?