Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Требование об оплате за неполученные услуги

03.10.2013 23:45
Доброго вечора панове юристи!
Мені постійно надходять вимоги зі сплати комунальних послуг, які фактично або не надаються або надаються погано (а платити требо багато). Як я можу змусити наші комунальні служби нормально працювати та чи повиння я платити за такі послуги, бо я чула що є якісь підстави не платити за погано надані ці послуги? Дякую.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 04.10.2013 10:17

есть случаи когда свои интересы отстаивали жильцы. Но для этого нужно запастить терпением и лшним временем, т.е. быть принцыпиальным. Вы вызывате предстаителей комунального хозяйства сразу как только фиксируете нарушение ими выполнения договора (качесва оказываемых услуг), настаиваете на составлении акта и пишите официальное письмо в контору с треование пересчитать размер оплты за предоставленные услуги и так почти каждый день... Пишите коллективные жалобы о качесве предоставляемых услуг на имя начальника ЖЕКа или того предприятия оказанием услуг которого Вы не довольны, чем больше таких жалоб - тем эффективнее. Но, если у директора ЖЭКа тоже железные нервы - тяжелее придется.


0
фото
Off-line Вакуленко Игорь
юрист
Луганск
ответил 04.10.2013 09:24

В дополнение к сказанному коллегой добавлю, что для того, чтобы утверждать, что услуги оказываются некачественно (или не оказываются вообще), необходимо составить комиссионный акт по таким фактам. Только тогда можно что-то доказать.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 03.10.2013 23:49
ответ исправлен 03.10.2013 23:54

Обов'язки щодо надання якісних послуг встановлені законом, а також повинні регулюватись умовами договору, які комунальні підприємства дуже часто не укладають зі споживачами, щоб уникнути відповідальності за неякісні послуги. Але Вам треба знати:

Відповідно до ст. 1 «Визначення термінів» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 р. (N 1875-IV) (далі– Закон):               

«комунальні послуги -  результат  господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням,  опаленням,  а   також   вивезення   побутових відходів у порядку, встановленому законодавством»;

«виконавець -  суб'єкт  господарювання,  предметом  діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги  споживачу  відповідно до умов договору»;               

«споживач - фізична чи юридична особа, яка  отримує  або має намір отримати житлово-комунальну послугу»;

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 19 Закону, «відносини  між  учасниками договірних відносин  у  сфері житлово-комунальних послуг здійснюються  виключно  на договірних засадах».               

Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник».

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 Закону,  «виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором».        

Таким чином, у разі надання виконавцем житлово-комунальних послуг споживачам, між виконавцем та споживачами обов’язково повинен укладатись відповідний договір про надання житлово-комунальних послуг. При цьому обов’язок щодо розроблення такого договору покладається саме на виконавця таких послуг.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.32 Закону, «плата за житлово-комунальні  послуги  нараховується щомісячно відповідно до умов договору».                 

Оскільки плата за житлово-комунальні послуги повинна нараховуватись на умовах договору, то за відсутності такого договору між виконавцем та споживачами, у виконавця взагалі відсутні будь-які підстави для нарахування будь-якої заборгованості споживачам.

Однак у нас, нажаль, виникла практика, коли комунальні підприємства ігнорують вимоги закону та не проводять відповідну договірну роботу зі споживачами.

У випадку стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, Вам необхідно вимагати розгляду цього питання в позовному провадженні та посилатись в суді на відповідні норми Закону. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?