Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Додаткові платні освітні послуги у школі

03.10.2013 17:27
На початку вересня усім батькам роздали бланки заяв із проханням зарахувати дитину до гуртка, що працює додатково за плату батьків. Також у заяві вказано, що З "Положенням про надання додаткових платних освітніх послуг" ознайомлені і т.д. Але у школі цього положення немає для ознайомлення,(має бути спеціальний стенд), відсутній розклад роботи гуртків,немає рахунку для надходження платежів, немає наказу з підписом директора школи. Питання: На підставі яких іще положень чи законів можна відмовитися від цих "послуг", чи має право дирекція нав`язувати відвідування гуртків в обов`язковому порядку? Школа має статус гімназії, діти навчаються у першому класі. Дякую за відповіді.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Вакуленко Игорь
юрист
Луганск
ответил 04.10.2013 10:52

В дополнение к сказанному коллегами добавлю, что Вы имеете право потребовать у дирекции гимназии всё то, что перечислили: ознакомиться с приказом, график, расписание работы кружков, номер счёта и т.д. Можете регулярно контролировать, работает кружок или нет. Если не хотите, чтобы Ваш ребенок ходил в кружок - имеете право отказаться. И пожаловаться в случае давления на Вас тоже можете. А вот как это отразится на отношении педколлектива гимназии к Вашему ребенку - думайте сами.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 03.10.2013 20:17

Добрий вечір. Це зараз в школах така практика, ніяких гуртків не має і наврядчи будуть, але гроші школі порібні (ремонт спотрзали, коридорів, роздягалень, - всього, що батьки не ремонтують власними силами через батьківський комітет) от вони і вигадали таке, ніби-то додаткові послуги, які не передбачено освітньою програмою. Ви можете відмовитись, написали пояснення на ім"я директора школи, скаргу в районо та прокуратуру. Але, слід пдумати над тим, яке після вього цього буде ставлення до Вашої дитини. Нажаль, ми маємо таку безкоштовно дорогу освіту.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 03.10.2013 20:15
ответ исправлен 03.10.2013 20:15

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про позашкільну освіту", до структури позошкільної освіти входять, зокрема, гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі загальноосвітніх навчальних закладів, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

Згідно ч.1 ст. 6 Закону України "Про позашкільну освіту", "Вихованці, учні і слухачі мають право на здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів".

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про позашкільну освіту", "Здобуття позашкільної освіти грунтується на принципі добровільності вибору типів закладів та видів діяльності, а також здійснюється за участю батьків або осіб, які їх замінюють, трудових колективів, громадських організацій, товариств, фондів".

Згідно ч.1 ст. 9 Закону України "Про позашкільну освіту", "Державна політика у сфері позашкільної освіти здійснюється на принципах фінансування державних та комунальних позашкільних навчальних закладів відповідно до їх структури".

Відповідно до ч.2 ст. 26 Закону України "Про позашкільну освіту" "фінансування державних і комунальних позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, приватних позашкільних навчальних закладів - за рахунок коштів засновників (власників).

Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України "Про позашкільну освіту" "Додатковими джерелами фінансування позашкільного навчального закладу є: 

кошти, одержані за надання додаткових освітніх послуг, роботи, виконані позашкільним навчальним закладом на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян, доходи від реалізації власної продукції, від надання в оренду приміщень, обладнання, що не оподатковуються і спрямовуються на соціальні потреби та розвиток навчального закладу;  гуманітарна допомога;  дотації з місцевих бюджетів; добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій та окремих громадян". "Перелік платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796.  

Таким чином, діяльність гуртків, секцій та інш. на базі школи фінансується в першу чергу з відповідних бюджетів, участь дитини в діяльності гуртку, секції тощо може відбуватись виключно на добровільній основі, змусити брати участь у будь-якому гуртку нікто не має права, якщо адміністрація навчального закладу ставить питання про оплату додаткових платних послуг, необхідно вимагати детального пояснення. за які саме послуги, згідно встановленого Кабінетом Міністрів України переліку з Вас вимагають оплату. Якщо Ви не хочете або не маєте можливості сплачувати за такі послуги, Ви маєте повне право відмовитись від надання Вашії дитині відповідних послуг. У випадку тиску з боку керівництва навчального закладу необхідно звертатись зі скаргою до органів прокуратури.    



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?