Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Поділ будинку і земельної ділянки

11.10.2012 15:29
Доброго дня! У мене наступне запитання. Перебуваючи у шлюбі, я приватизував земельну ділянку площею 12 соток. Згодом ми з дружиною, здебільшого за мої кошти, побудували на цій ділянці будинок. Проживши там приблизно рік, подали заяву на розлучення. Постало питання поділу майна. Дружина вимагає половину площі земельної і ділянки і півбудинку. Я з її позицією категорично не погоджуюся, оскільки я вже використав свої право приватизувати земельну ділянку та й будинок на, приблизно, 80% побудований за мої кошти. Порадьте, чи можу я якимось чином відсудити більшу частину або всю згадану нерухомість? Дякую.

Комментарии автора вопроса

11.10.2012 16:19
Дякую. Частину коштів було подаровано моїм татом. Проте, це жодним документом не підтверджено...



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 12.10.2012 16:19

"Частину коштів було подаровано моїм татом." Такий дарунок можна підтвердити декларацією в податкову!!!

Що стосується більшої частини будинку то варто зауважити, що майно подружжя перебуває у спільній сумісній власності.

2. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній
власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві
спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено
домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і
кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні,
відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною
власністю.

При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити
від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне
значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне
забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно,
витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути
збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні
повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони
одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного,
духовного розвитку та лікування.


Таким чином, Ви повинні вказати обставини, що мають істотне значення в тому числі й те, що Ви надали свою власну земельну ділянку для будівництва житла, а також, для прикладу, що дружина витрачала кошти "на ліво й на право", не заробляла тощо.


0
фото
Off-line Миханів Володимир
юрист
Киев
ответил 12.10.2012 00:33

Доброго дня! Відсудити більшу частину будинку, скоріш за все Вам не вдасться. Стаття 60 Сімейного кодексу зазначає, що "майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя." Зазвичай, такої точки зору дотримується судова практика. Якщо кошти були особисто Вам подаровані - це необхідно довести.

Ситуація з земельною ділянкою також складна. Так, сімейний кодекс зазначає, що "Земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України" Є ОСОБИСТОЮ ПРИВАТНОЮ ВЛАСНІСТЮ ЧОЛОВІКА, ДРУЖИНИ. Ситуація ускладнюється тим, що на цій земельній ділянці побудований будинок, який належить Вам з дружиною на праві спільної сумісної власності, а отже розглядати ситуацію із земельною ділянкою, незалежно від будинку не вдасться, оскільки ця ділянка є, значною мірою, такою, що необхідна для обслуговування будинку. На мою думку, уникнути у Вашому випадку поділу земельної ділянки буде дуже складно., що, зокрема, підтверджують випадки із судової практики. 


0
фото
Off-line Бугрик Снежана
юрист
Киев
ответил 11.10.2012 16:48

Тоді доведеться доказувати, що кошти подарунок. За допомогою батьків, пвдтвердженням походження коштів - можливо вдаться відстояти більшу частину будинку. Проте без хорошої юридичної допомоги вам буде складно.


0
фото
Off-line Бугрик Снежана
юрист
Киев
ответил 11.10.2012 15:56

Я вважаю, що всю нерухомість відсудити невдасться. Щодо земельної ділянки, то відповідно - це ваша особиста власність, а от будинок доведеться ділити.  Ви зазначаєте, що кошти ваші особисті.

Серед коштів, які належать особі особисто в 57 статті СК передбачені наступні: (1) премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги; (2) кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди; (3) страхові суми, одержані нею, ним за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.

Тобто, якщо ви будували будинок за свої зароблені кошти, то це спільні кошти подружжя. Отже, будинок побудовано за спільні кошти і належить подружжю на праві спільної власності.


0
фото
Off-line Зиньков Алексей
адвокат
Киев
ответил 11.10.2012 15:49

Доброго дня!

Обставини на які ви посилаетесь буде дуже важко довести але все можливо. Зателефонуйте на номер 097-105-10-10 и все детально обговоримо 


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.10.2012 15:38

Доброго дня!

Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

З огляду на вищевикладене, питання стосовно земельної ділянки підлягає уточненню. Стосовно побудованого будинку, то на Вас покладатиметься обов"язок довести в суді факт будування будинку за Ваші кошти. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?