Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Можно ли вывезти за границу несовершеннолетнего ребенка без согласия отца.

23.01.2015 14:11
Можно ли выехать в другую страну с согласием лишь одного родителя?

Здравствуйте! Обращаюсь по такому вопросу: Можно ли ребенку(17 лет) выехать в другую страну без согласия одного из родителей. В данном случае - отец. Мать с ним в разводе уже 8 лет, он все это время платил алименты, участия в воспитании ребенка не принимал.
г. Владимировка

Комментарии автора вопроса

23.01.2015 15:20      комментарий относится к Щербина Юлия Александровна
Проблема в том, что отец на контакт не выходит.А свободное перемещение по Донецкой области опасно.



Ответы юристов

0
фото
FIND
On-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 23.01.2015 23:10

Можно без разрешения одного из родителей.

Удачи.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 23.01.2015 18:08

Порядок виїзду громадян України, в тому числі дітей, за кордон та оформлення необхідних документів регулюється Законом України  «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № N 3857-XII; Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 1995 року, № 57; Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231.

Дитиною, згідно з Сімейним кодексом України, визнається фізична особа до досягнення нею повноліття. При цьому, згідно зі ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.  Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Отже, виїзд за кордон дитини у віці  16-18  років.

У такому  віці, дитина може виїздити за кордон як з батьками, так і самостійно без згоди та супроводу батьків чи будь кого з дорослих осіб.

А) Якщо дитина виїздить разом з батьками чи одним з батьків, то згідно зі статтею 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231 відомості про дітей вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти. При цьому, на дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.

Б) Якщо дитина від’їздить  за кордон самостійно, необхідно оформити лише проїзний документ дитини.  Порядок його отримання передбачений  Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Оформлення паспорта/проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків (законних представників батьків чи дітей), а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, – того з них, з ким проживає дитина, справжність підпису яких засвідчується нотаріально. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон. Такий проїзний документ на дитину оформляється на термін три роки або до досягнення нею 18-річного віку.

До 1 квітня 2015 року діє обов"язок оформлення проїздного документу:

http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon/740-vydacha-proiznoho-dokumentu-dytyny

Однак, цей документ не визнається такими державами -  Чехія, Португалія, Іспанія.


0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.01.2015 15:50

можно без разрешения



с ув. Костромина Виктория , тел. 067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, частные консультации - платные
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Ведмидь Павел
адвокат
Черкассы
ответил 23.01.2015 14:31
ответ исправлен 23.01.2015 14:32

Доброго дня. Дійсно, оскільки дитині вже 17 років, то можна без згоди батька.

Див. п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України (затв. постановою КМУ від 25.08.2010 №724)


0
фото
Off-line Хижняк Игорь
юрист
Киев
ответил 23.01.2015 14:25

Если Вашему ребенку 17 лет, то разрешение от отца необязательно, т.к. такое разрешение даеться только если ребенок не достиг 16 летнего возраста.

Удачи


1
фото
Off-line Дяченко Виктория
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 23.01.2015 14:18
ответ исправлен 23.01.2015 14:22

Можно! разрешение нужно до 16 лет

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі - батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку


3
фото
Off-line Щербина Юлия Александровна
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 23.01.2015 14:18
НЕТ! Только имея разрешение отца или решение суда. В чем проблема получения такого разрешения?

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Каталог документов

В данной категории пока нет документов для покупки

Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?