Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи сплачує пенсійні внески підприємець-пенсіонер?

19.01.2015 16:05

Я з 1963року народження, вчитель за професією. З 2008 року на пенсії за вислугою років, підприємець. Чи зобов"язана я сплачувать пенсійний внесок?


г. Березань



Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 19.01.2015 17:20

Доброго дня! ПФУ також дотримується думки колеги в численних листах, що пенсіонери за віком та інваліди лише звільняються від сплати ЄСВ за себе.

Але судова практика, в тому числі і ВСУ, іншої думки:

Особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (частина четверта статті 4 Закону N 2464-VI).

Таким чином, за змістом цієї норми ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, за умови, якщо такі особи є пенсіонерами за віком (незалежно від того, досягли вони загального пенсійного віку чи така пенсія оформлена на пільгових умовах - зі зменшенням віку) та отримують відповідно до закону пенсію.

Згідно з абзацами першим та другим пункту 16 Прикінцевих положень Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон N 1058-IV) до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України від 5 листопада 1991 року N 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон N 1788-XII) застосовуються, зокрема, в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.

Проаналізувавши наведені норми матеріального права, ураховуючи закріплені Конституцією України гарантії громадян на соціальний захист, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що особи, яким пенсія за віком призначена відповідно до статті 55 Закону N 1058-IV, не є платниками єдиного внеску за себе згідно з частиною четвертою статті 4 Закону N 2464-VI, так само як і особи, які є пенсіонерами за віком на загальних умовах, оскільки згадана норма не містить жодного винятку щодо пенсіонерів за віком.

Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 3 червня 2014 року (NN 21-125а14, 21-153а14, 21-219а14).

Тобто, рузюмуючи, ВСУ на боці пенсіонерів на спрощеній системі, навіть якщо вони по вислузі років пенсіонери, але досягти визнання вашого права на звільнення від сплати ЄСВ ви зможете виключно в судовому порядку, якщо у вас виникне таке бажанння відстоювати таке право.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Корнійко Валерій
юрист
Киев
ответил 19.01.2015 16:28

Добрий день. від сплати ЄСВ (що власне і є пенсійним внеском) звільняються пенсіонери за віком, а не за вислугою років.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?