Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оплата коммунальных услуг без документов на право собственности

22.12.2014 11:28

Здравстувйте! Мы инвестировали в строительство квартиры, заключив договор с фондом финансирования строительства (ФФС). В данный момент объект инвестирования не введен в эксплуатацию и у нас нет документов о праве собственности на квартиры. Однако уже более 6 месяцев в доме работает часный ЖЭК, который выставляет нам счета за коммунальные услуги. Требуют подписания с ними договора и оплаты счетов. Мы не живем в этой квартире и не делаем в ней ремонт, в доме не подключен газ. В данный момент нашу квартиру отключили от отовления, но нам выставили счет в том сичле и за отопление. При этом у нас так и не подписан договор с ЖЭКом. Сейчас ЖЭК оформляет доковор с Киевгазом на основании доверенностей от жителей дома, поскольку мы сами не можем этот договор заключать (у нас нет документов на квартиру). Также мы не можем установить счетчик тепла, поскольку не подписали договор с ЖЭКом. Поэтому должны платить за отопление квартиры, которая не отапливается. Кроме того без договора с ЖЭКом нашу квартиру не подключат к газу. Правомерны ли действия ЖЭКа? Должны ли мы оплачивать комунальные услуги не являясь собственниками квартиры, не проживая в ней и даже не имея подключения к отоплению? Зараннее благодарны за консультацию!


г. Киев

Комментарии автора вопроса

22.12.2014 13:52
Експлуатаційна компанія повідоммила нам, що будинок ще не зданий в експлуатацію. Взагалі, чи може бути будинок зданий в експлуатацію без підключення до газу? Як можна користуватися квартирою з газовими плитами, якщо газ та опалення не підключені?

22.12.2014 13:08
Дякую за відповіді. Проте отримати право власності на квартиру я зараз не можу. Будинок не введений офіційно в експлуатацію. Мене цікавить питання чи повинна я платити за комунальні послуги та опалення, якщо не маю цієї квартири у власності, не проживаю у ній, квартира не підключена до теплопостачання та до неї не підведено газ? Чи законно експлуатаційна компанія виставляє мені рахунки? Яким чином я можу отримати право власності?



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 22.12.2014 15:31
Документом про право власності буде Витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно. Вам його не отримати без забудовника, а ЖЕК найчастіше належить забудовнику або пов'язаним з ним особам.
0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 22.12.2014 13:35

Перше: забудовники дуже часто пишуть досить хитрі умови договорів та правил ФФБ, тому їх потрібно дуже детально вивчати. В тому числі, і умови про те те, що документи і ключі будить видані лише після підписання договору із ЖЕКом. В такому випадку, краще підписати договір, а з ЖЕКом воювати його ж методами: складати акти, скаржитися у різні інстанції

друге: якщо будинок не введено в експлуатацію, то документів про право власності ніхто вам не видасть. Ви звичайно можете подати до суду позов про визнання права власності, але такий позов краще подавати після офіційного введення будинку в експлуатацію.

Третє: зверніться до Держархбудінспекції з запитом про надання інформації чи видавався сертифікат на ваш будинок, якщо видався - то будинок введений в експлуататцію.

Четверте: Відповідно до п. 13 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою КМУ “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів”, зареєстрована декларація або сертифікат є підставою для укладеннядоговорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

П'яте: якщо укладаються договори на постачання води, газу, тепла, електроенергії, значить будинок в експлуатацію введений, тому що постачання цих комунікацій на пусконалагоджувальні роботи повинен робити Забудовник, тоді і договори укладаються на Забудовника, а не на ЖЕК.

Шосте: не залежно від того, підписали договір чи ні: шукайте однодумців, складайте акти -претензії, робіть фотографії, щоб потім можна було документально довести відсутність послуг. 


0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 22.12.2014 13:08

Перевірте свій договір, там найімовірніше наявний пункт, згідно якого ви оплачуєте комунальні послуги з дати введення будинку в експлуатацію, а не з дати отримання документів про право власності. Дуже часто документи видають через півроку після введення будинку в експлуатацію.

Позиція Верховного суду однозначна (щодо юридичних і фізичних осіб): власник зобов'язаний утримувати свою власність. виконавець зобов'язаний розробити договір на житлово-комунальні послуги на основі типового договору, а споживач зобов'язаний такий договір підписати. Якщо споживач не підписує договір, то застосовуються умови типового договору, і заборгованість з нього стягують, не залежно від того, підписаний договір чи ні.

У вашому випадку варто підписати договір. До договору потребувати рішення органу місцевого самоврядування про затвердження тарифів, а також перевірте, щоб у договорах був визначений перелік послуг, які вам надаються.

Якщо послуги, що зазначені у договорі не надаються — складайте акти- претензії (ст. 18 ЗУ Про житлово-комунальні послуги) і вимагайте перерахунку.

Якщо договори не відповідають типовим (з приватними ЖЕКам — це 99,99% договорів) - звертайтесь до Антимонопольного комітету (оштрафує ваш ЖЕК на 51000 грн.) або до суду про визнання положень договору, що не відповідають типовому — недійсними (в даному випадку також наявна судова практика Верховного суду, який стверджує, що відхилення від типового договору — це порушення).

АКТ-ПРЕТЕНЗІЯ

про перерву в наданні житлово-комунальних послуг, їх ненадання або надання не в повному обсязі

__________________________ ____ ____________ 20 __ р.

(найменування населеного пункту) (дата складення)

Cпоживач _______________________________________________________________________

(найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи споживача)

висловлює претензії ______________________________________________________________

________________________________________________________________________________
(найменування суб'єкта господарювання - виконавця)

щодо послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, зокрема стосовно

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________
(інформація про перерву в наданні послуг, їх ненадання або надання не в повному обсязі)

у період ________________________________________________________________________.

У зв'язку з викладеним виконавець повинен забезпечити відповідний рівень надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, усунути порушення, провести перерахунок розміру плати за перерву в наданні таких послуг, їх ненадання або надання не в повному обсязі.

Цей акт-претензію склали:

виконавець _____________________________
(найменування посади,

_________________________________________
прізвище, ім'я та по батькові)

місцезнаходження_________________________

телефон _________________________________

________________
(підпис)

 

М.П.

споживач ___________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

____________________________________,

місцезнаходження або місце проживання

_____________________________________

телефон _____________________________

_____________
(підпис)

 

____ ____________ 20 __ р. Споживач телефонограмою за тел: _________________ повідомив Виконавця, що ____ ____________ 20 __ р. об __________ год. за адресою: ______________________________________________________буде складено Акт- претензія на повідомив про необхідність направити свого представника. У зв'язку з неприбуттям представника Виконавця диний акт у порядку ч. 3 ст. 18 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” підписали:

 

споживач, що проживає у будинку

_______________ кв. ____________________

_________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

___________________
(підпис)

 

споживач, що проживає у будинку

______________ кв. _________________

_____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

_________________
(підпис)

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про житлово-комунальні послуги

Стаття 18. Оформлення претензій споживачів до виконавців

3. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

4. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 22.12.2014 12:57
этот ответ относится к Шубик Игорь Юрьевич Ні, я про той висновок, що був у справі ЖЕКу з мешканцем квартири.
0
фото
Off-line Шубик Игорь Юрьевич
юрист
Днепропетровск
ответил 22.12.2014 12:42
этот ответ относится к Бондарева Ольга

Дійсно, але вказана позиція стосується договору між юридичними особами.


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 22.12.2014 12:38
Затраты на содержание имущества несёт собственник, независимо от проживания. В Вашем случае отсутствие у Вас документов на квартиру - это не столько аргумент против ЖЭКа, сколько риск для Вас остаться без квартиры. Поэтому основные усилия Вам лучше сосредоточить на гос.регистрации Вашего права собственности на квартиру и только после этого разбираться с ЖЭКом.
0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 22.12.2014 12:33
этот ответ относится к Шубик Игорь Юрьевич Колего, є висновки Верховного Суду: за відсутності підписаного договору вважається дійсним типовий договор по жкх.
1
фото
Off-line Шубик Игорь Юрьевич
юрист
Днепропетровск
ответил 22.12.2014 12:27

Добрий день.

Відносини із надання житлово-комунальних послуг здійснюються на підставі письмового договору про надання житлово-комунальних послуг. За відсутності такого договору ви не зобов'язані оплачувати житлово-комунальні послуги.

Буду радий подальшій співпраці з вами.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?