Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Долженли я платить за обслуживание?

20.12.2014 17:23
У нас в городе уже несколько лет люди платят за трубы, тоесть за обслуживание системы водообеспечения и канализации.Для этого выдаються абонетские книжки и установлен ежемесячный тариф. Я не плачу,считаю незаконными действия водоканала.Книжки для оплаты за использованную воду и пользование канализацией отдельно,долгов нет.Время от времени в дверь втыкают бумажки "предупреждение", если не погашу долг,передадут в суд, заставят платить принудительно. В бумажке печати и штампы отсутствуют, только сумма долга и подпись в графе контролер, фамилий тоже нет.Вопрос: по конституции и другим законам Украины, я должен платить или нет? Имеетли водоканал право по закону, устанавливать такие тарифы?

г. Староконстантинов

Комментарии автора вопроса

20.12.2014 17:25
Я думаю что это беззаконие и самоуправство.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 21.12.2014 12:12

Звертайтесь до виконавця послуг (Водоканалу) та органу місцевого самоврядування, щоб вам надали інформацію тариф та його складову. Згідно Закону України “Про житлово-комунальні послуги” постачання води та обслуговування мереж відносяться до різних груп за своїм функціональним призначенням. Обслуговування мереж зазвичай відносять до послуг на утримання будинку і прибудинкової території. АЛЕ наявні випадки, коли балансоутримувач будинку особливо цим грішать комунальні ЖЕКи) собі залиш лише частину послуг, а все, що пов'язано з водою віддають Водоканалам, з електрикою, теплом енергетичним компаніям, тощо. І це, за моїм переконанням є порушенням, тому що квартири у будинку є приватною власністю, відповідно ці питання мають вирішуватися саме власникам. Але на сьогодні склалась така практика, що якщо в будинку наявне ЖБК або ОСББ, тоді власники самі вирішують хто, шо і на яких умовах їм надає, а якщо будинок разом з комунікаціями згідно рішення органу місцевого самоврядування знаходиться на балансі у приватного чи комунального ЖЕКу, то на те хто вам надає послуги ви впливати не можете. Тому я вам і рекомендую звернутися в порядку ст. 20 до ЖЕКу, Водоканалу інших виконавців послуг та до органу місцевого самоврядування щоб вам надали інформацію, хто, які послуги та по якій ціні вам надає. (тариф, структуру тарифу, його складові).

 

Стаття 13. Розподіл житлово-комунальних послуг залежно від функціонального призначення

1. Залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на:

1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); {Пункт 1 частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1198-VII від 10.04.2014}

2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо);

3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо);

4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).

2. Примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад залежно від функціонального призначення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.


0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 20.12.2014 17:47

 Все залежить від того за які саме труби ви сплачуєте. Якщо мова йдеться про труби водопостачання та водовідведення, що знаходяться в будинку, то це загально-будинкові мережі та спільна сумісна власність власників квартир у такому будинку. Власність, як відомо, зобов'язує і ви зобов'язані оплачувати витрати на утримання та обслуговування вказаних мереж.

Якщо ж мова йдеться про мережі, які знаходяться за точкою розподілу — то ці мережі зазвичай перебувають у комунальній власності і утримувати їх зобов'язані комунальні служби.

Зверніться до виконавця послуг із офіційним звернення, на підставі . 2 ч. 1 ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” і попросіть надати інформацію про про перелік житлово-комунальних послуг, які вам надавались їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості. А також попросіть надати копію рішення органу місцевого самоврядування, яким було затверджено перелік житлово-комунальних послуг та їх вартість.    



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?