Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Не подписывают медосмотр

18.09.2013 15:01
В заводской поликлинике гениколог не подписывает онкоосмотр без анализа на онкоклетки за 900 грн. в частной клинике, где она работает на пол-ставки. С заведующей поликлиники она в сговоре. Без медосмотра я обязана выходить на работу, но мне не оплатят рабочие дни. Что мне делать?

Комментарии автора вопроса

18.09.2013 15:26
Если я заплачу за анализ врач всегда может выкрутится в его необходимости, хотя в перечне анализов для медосмотра его нет



Ответы юристов

0
фото
Off-line Логойда Александр
юрист
Днепропетровск
ответил 18.09.2013 17:12

Пройти медосмотр в другой поликлинике.


0
фото
Off-line Лісовський Андрій
юрист
Киев
ответил 18.09.2013 17:09
ответ исправлен 18.09.2013 20:56

У статті 123 КЗпП зазначено, що за час перебування в медичному закладі на обстеженні за працівниками, зобов'язаними проходити таке обстеження, зберігається середній заробіток за місцем роботи. Хоча в цьому випадку мається на увазі медогляд, що здійснюється відповідно до статей 169, 191 КЗпП (статті 17 Закону про охорону праці). Це справедливо й щодо профогляду, що проводиться в межах Закону № 1645. Адже в цьому випадку відсутність на роботі працівника пов'язана з медоглядом, який він зобов'язаний пройти згідно із законодавством, щоб розпочати роботу.

У свою чергу підприємець має право відсторонити працівника від виконання трудових обов'язків за відмову чи ухилення від обов'язкових медичних оглядів (без збереження заробітної плати – стаття 46 КЗпП).

У вашому випадку можна казати про вісутність відмови чи ухилення.

Можете письмово звернутися до работодавця, так як умови для проходження мед.огляду створює  работодавець - викладить обставини, вкажіть на необгрунтовану відмову, необ*єктивність огляду і некваліфікаційний підхід лікаря, про потребу або замінити лікаря або про направлення к іншому лікарю.

Перш за все, відповідно до ст. 169 Кодексу законів про працю України (далі ― КЗпП) та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ (далі — Закон № 2694)роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. 

Тобто вибір кваліфікованих лікарів та створення умов проходження мед.огляду - це обовязок работодавця (у разі якщо ваща робота підпадає під перелік). Поставте його до відома в обовязковому порядку!!!

Витрибуйте письмову відмову надати мед.висновок від гінеколога, краще візміть ще подругу разом з собою щоб були свідки. Потім зверніться письмово виклавши ситуацію до глав.лікаря та вимагайти надати роз*яснення щодо вимоги геніколога з посиланням на НПА, де вказано про обов язковість вказаного аналіза або проходьте в державній лікарні огляд та отримуйте висновок.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 18.09.2013 15:28
ответ исправлен 18.09.2013 15:36

Уважаемая автор вопроса.

Рекомендуя заплатить я исходил из того, чтобы вы зарплату не теряли.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 18.09.2013 15:11

Здравствуйте.

Заплатите за анализ, но, направьте заявления о факте в областную прокуратуру и облздрав.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?