Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Врачебная тайна

28.11.2014 23:31
Муж лежал в больнице и сдавал кровь на общий анализ ,после выписки пришло извещение срочно придти в больницу , так как нас небыло в городе в больницу пошла его мать! Она пришла в указаный кабинет и ей сообщили что у моего мужа сифилис. мы сдали повторный анализ и он оказался негативным!
Имел ли право врач право говорить диагноз матере если сыну 27 лет и как можно наказать за такую ошибку?
г. кролевец

Комментарии автора вопроса

29.11.2014 10:43
Я не хочу судиться ноху просто чтобы врача наказали

29.11.2014 10:37      комментарий относится к Прядко Денис
Тоесть могла придти соседка и узнать диагноз!!!????



Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 29.11.2014 21:05

Звичайно ж мати хворого це не сусідка і за пеіних обставин їй можна надати інформацію про хворобу її дитини. Але, маю сумніви, що та особа, що повідомила діагноз перевірила документи і встановила родинний зв"язок на місці.

Розцінюю такі дії лікаря непрофесійними і такими, що порушують права пацієнта.

Слід скаржитись за алгоритмом наведеним колегою ***Євгеном.

Згідно ст. 277 Цивільного кодексу України,-

 1. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім'ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

2. Право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації щодо особи, яка померла, належить членам її сім'ї, близьким родичам та іншим заінтересованим особам.

3. Негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.

4. Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.

Поширювачем інформації, яку подає посадова чи службова особа при виконанні своїх посадових (службових) обов'язків, вважається юридична особа, у якій вона працює.

Якщо особа, яка поширила недостовірну інформацію, невідома, фізична особа, право якої порушено, може звернутися до суду із заявою про встановлення факту недостовірності цієї інформації та її спростування.

5. Якщо недостовірна інформація міститься у документі, який прийняла (видала) юридична особа, цей документ має бути відкликаний.

6. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом.

Якщо відповідь та спростування у тому ж засобі масової інформації є неможливими у зв'язку з його припиненням, така відповідь та спростування мають бути оприлюднені в іншому засобі масової інформації, за рахунок особи, яка поширила недостовірну інформацію.

Спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила.

7. Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.

Захистити себе Ви можете шляхом подання позовної заяви до суду.

Статтею 32 Конституції України передбачено судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе. Тому Ви маєте право звернутися до суду із позовом про захист честі та гідності, відшкодування моральної шкоди.


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 29.11.2014 13:22

Действия врача незаконные, подавайте на него жалобы:

- Главному врачу больницы;

-Управление охраны здоровья местной и областной администрации;

- в Министерство охраны здоровья Украины.

Нужна помощь, обращайтесь на личную почту, звоните.

Если мой ответ Вам помог, оставляйте отзыв.

Удачи. 



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Прядко Денис
адвокат
Запорожье
ответил 29.11.2014 00:04

Доброї ночі! Вважаю, що притягнути лікаря за зазначені дії дуже мало шансів. Кримінальним кодексом України передбачана відповідальність ст. 145, але має бути умисел та тяжкі наслідки, що треба довести.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?