Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Мошеничество

11.11.2014 10:27

добрый день у моего отца 21 год назад отобрали силой квартиру он подписал документы существует ли срок давности можна обратится в суд или милицию


г. киев



Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line ****** Ілля
Киев
ответил 11.11.2014 16:07

А я вважаю, що є, хоч і невелика, але можливість повернути квартиру. Все залежить від можливості довести факт саме протиправного, насильницького заволодіння житлом. Тобто проаналізуйте, які докази Ви маєте. І йдеться не про те, що «ми знаємо точно, пане слідчий, ту квартиру він не хотів віддавати». Треба гарні, залізобетонні докази. Якщо це не проблема (в чому я, пробачте, сумніваюся) – ось алгоритм Ваших дій.

1. Ви подаєте заяву про злочин до прокурора або районного (міського) органу внутрішніх справ. Дуже доступно пояснюєте в заяві, що відповідно до статті 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий чи прокурор зобов'язані прийняти і зареєструвати заяву про злочин, а також розпочати досудове розслідування. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви про злочин із будь-яких мотивів та підстав не допускається.

2. За кожної розмови з правоохоронцями розтовкмачуєте їм, що такої підстави для закриття кримінального провадження, як закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності законом не передбачено. Виключний перелік підстав для закриття кримінального провадження передбачений статтею 284 Кримінального процесуального кодексу України. Тобто особу в будь-якому разі мають зробити підозрюваним і лише суд вправі звільнити його від відповідальності за закінченням строку давності.

3. Слідчий цілком законно накладає арешт на квартиру підозрюваного і можна спробувати повернути її законному власникові, як майно, що було набуте злочинним шляхом (не в порядку цивільного позову, а в порядку вирішення питання про арештоване майно, відшкодування шкоди, заподіяної злочином, в порядку вирішення долі речових доказів на крайній випадок).

4. Підозрюваний, хоч і не боїться покарання, бо знає, що його звільнять від кримінальної відповідальності, але відомості про нього заносяться до електронної бази, його постійно турбують правоохоронці. Ну, і в рішенні про звільнення від кримінальної відповідальності буде зазначено, що квартиру відчужено протиправно. Тож, маючи таке рішення на руках, можна буде думати про те, як його використати.


0
фото
Off-line Романенчук Андрей
юрист
Ивано-Франковск (также Коломыя, Черновцы)
ответил 11.11.2014 13:17

Нажаль для Вас строк давності вже закінчився, він обчисвлювався 15 років.


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 11.11.2014 11:51

Срок давности к уголовной ответственности - 15 лет (ст.49 УК Украины), прошел, есмли же он ранее куда-то обращалася по этому вопросу, можно возобновить  расследование.

Срок исковой давности - 3 года.

Если мой ответ Вам  помог, оставляйте отзыв.

Удачи.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?