Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Ввоз бытовой техники транзитом через Украину

12.09.2013 13:38
Здравствуйте. Буду признательна, если моей проблеме уделят время.
Моя ситуация состоит в следующем.
Интересует вопрос по перевозке груза (новая стиральная машина) из Приднестровья транзитом через Украину через таможню Кучурган, затем в Россию.

Хочу купить в магазине LG в г. Тирасполе (Приднестровье) стиральную машину (вес - 70 кг) (потому что в Москву данные модели стиральных машин не поставляются) и перевезти её в Москву на личном авто транзитом через Украину через таможню Первомайск-Кучурган.
На мой вопрос о перевозке стиральной машины через таможню Пермомайск пресс-служба приднестровской таможни направила мне ответ, что для данного вида товара необходимо только устное декларирование и чек на покупку ( т.к. ее стоимость не превышает 1000 американских долларов).

Я задала украинской таможне данный вопрос, они меня перенаправили в министерство налогов и сборов по данному вопросу. Вопрос, адресованный украинской таможне, звучал так: Подскажите, пожалуйста, требуется ли оформлять для украинской таможни какие-то документы (и/или платить таможенную пошлину) на её перевозку или доcтаточно будет чека, подтверждающего покупку данной стиральной машины?

Исходя из ответа министерства налогов и сборов согласно требованиям ТК Украины от 13 марта 2012 года, я поняла, что при пересечении границы Украины авиа способом допустимый предел груза 10000 евро стоимостью, а при пересечении границы Украины на авто или жд допустимый предел груза 500 евро стоимостью и не более 50 кг. В этом случае я могу беспрепятственно провезти товар, заплатив залоговую стоимость, которую потом возвращают. Без оплаты пошлины.

Но не получила ответа на МОЙ ВОПРОС.

Как быть в моем случае - если моя стиральная машина превышает вес 50 кг, ее вес 70 кг и стоимость больше 500 евро. И хочу провезти её на личном авто через границу. Как мне её провезти транзитом? Требуется ли уплатить пошлину? В каком размере конкретно в моем случае следует уплатить пошлину, если стоимость стиральной машины эквивалентна 600 евро? Хотелось бы знать все точно касательно конкретной суммы пошлины, чтобы не возникло потом проблем на таможне.

Заранее благодарна за ответ. Елена.
P.S. Так как я гражданка Росиии,нахожусь в России, то у меня нет укр. номера телефона, поэтому я указала любой номер телефона, так как нельзя было оставить данное поле пустым при заполнении. Буду благодарна ответу по email





Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 18.09.2013 12:56

1) Вы не рассматривали вариант покупки стиралки в Украине? Знаю совершенно точно, что киевский офис LG курирует (поставки) не только Украину, но и Молдову, и Приднестровье. И в Тирасполь оно точно попало (если поставка легальная) через Украину.

2) К сожалению, отнести стиралку к предметам личным вещам граждан не получится. Но зато согласно статье 379 Таможенного кодекса Украины (надеюсь, поймете первоисточник, он по-украински) "Умови тимчасового ввезення та ввезення з метою транзиту товарiв на митну територiю України громадянами"- Вы можете перевозить транзитом на сумму, не превышающую 1000 Евро:

" Стаття 379. Умови тимчасового ввезення та ввезення з метою транзиту товарiв на митну територiю України громадянами
1. Громадяни мають право ввозити тимчасово або з метою транзиту товари, сумарна фактурна вартiсть та загальна вага яких не перевищують критерiї, встановленi частиною першою статтi 374 цього Кодексу, за умови усного або, за бажанням власника цих товарiв чи на вимогу посадової особи митного органу, письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян.
2. Пропуск через митний кордон України товарiв (крiм транспортних засобiв особистого користування), сумарна фактурна вартiсть та/або загальна вага яких перевищують критерiї, встановленi частиною першою статтi 374 цього Кодексу, що ввозяться громадянами на митну територiю України тимчасово або з метою транзиту, здiйснюється в порядку, передбаченому для пiдприємств, пiд письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення (транзит).

..   7. У разi вивезення товарiв за межi митної територiї України в установленi строки грошова застава, зазначена у частинi другiй цiєї статтi, повертається громадянам. Порядок внесення та повернення грошової застави встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв."

Вот статья 374 (про нормы стоимости и веса):

" Стаття 374. Умови ввезення (пересилання) громадянами товарiв на митну територiю України
1. Товари (за винятком пiдакцизних), сумарна фактурна вартiсть яких не перевищує еквiвалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територiю України у ручнiй поклажi та/або у супроводжуваному багажi через пункти пропуску через державний кордон України, вiдкритi для повiтряного сполучення, та товари (крiм пiдакцизних), сумарна фактурна вартiсть яких не перевищує еквiвалент 500 євро та/або сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територiю України у ручнiй поклажi та/або у супроводжуваному багажi через iншi, нiж вiдкритi для повiтряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не пiдлягають письмовому декларуванню (за винятком товарiв, на якi вiдповiдно до статтi 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо перемiщення громадянами через митний кордон України, i випадкiв, передбачених частиною другою цiєї статтi) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
2. Норма частини першої цiєї статтi застосовується у разi, якщо особа, яка ввозить товари на митну територiю України, в'їжджає в Україну не частiше одного разу протягом однiєї доби. З метою забезпечення дотримання цiєї умови посадовi особи органiв охорони державного кордону, якi здiйснюють паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, безпосередньо в процесi здiйснення такого контролю iнформують посадових осiб митних органiв про громадян, якi в'їжджають в Україну частiше одного разу протягом однiєї доби. У разi якщо товари в обсягах, що не перевищують обмежень, встановлених у частинi першiй цiєї статтi, ввозяться на митну територiю України особою, яка в'їжджає в Україну частiше одного разу протягом однiєї доби, такi товари пiдлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документiв, якi видаються державними органами для здiйснення митного контролю та митного оформлення таких товарiв, та оподатковуються ввiзним митом за ставкою 10 вiдсоткiв i податком на додану вартiсть за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.
3. У разi якщо товари, зазначенi у частинi першiй цiєї статтi, пiдлягають державнiй реєстрацiї на територiї України, такi товари пiдлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документiв, що видаються державними органами для здiйснення митного контролю та митного оформлення таких товарiв при перемiщеннi (пересиланнi) їх через митний кордон України громадянами, та звiльняються вiд оподаткування митними платежами.
 4. Товари (крiм пiдакцизних), що ввозяться громадянами у ручнiй поклажi та/або у супроводжуваному багажi, сумарна фактурна вартiсть та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановленi частиною першою цiєї статтi, але загальна фактурна вартiсть яких не перевищує еквiвалент 10000 євро, пiдлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документiв, що видаються державними органами для здiйснення митного контролю та митного оформлення таких товарiв, та оподатковуються ввiзним митом за ставкою 10 вiдсоткiв i податком на додану вартiсть за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частинi, що перевищує еквiвалент 1000 євро (при ввезеннi товарiв на митну територiю України через пункти пропуску через державний кордон України, вiдкритi для повiтряного сполучення) та еквiвалент 500 євро або вартiсть товарiв, обчислена пропорцiйно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезеннi через iншi пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарiв є частина їх сумарної фактурної вартостi, що перевищує еквiвалент 1000 євро (при ввезеннi товарiв на митну територiю України через пункти пропуску через державний кордон України, вiдкритi для повiтряного сполучення) та еквiвалент 500 євро або вартiсть товарiв, обчислена пропорцiйно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезеннi через iншi пункти пропуску через державний кордон України)."

То есть, получается, при ввозе в Украину Вы НЕ УПЛАТИТЕ ПОШЛИНУ, а внесете залог:

- пошлина в размере 10% от суммы, превышающей 500 Евро,

- и НДС (20% от суммы превышения плюс пошлина, предыдушая строка).

При покидании территории Украины- таможня Вам вернет этот залог.

Смотрите ссылку: 

http://minrd.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/vijdjayuchim-v-ukrainu/opodatkuvannya-tovariv--scho-peremischuyut/

Ваш случай- "Супроводжуваний багаж".

Попробуйте позвонить на пост Кучурган и спросить у них контакты какого-нибудь брокера у них в пункте пропуска:

Митний пост" Кучурган "

Начальник вiддiлу Мороз Анатолiй Федорович (04853) 32005
Начальник вiддiлу Чумаченко Сергiй Iванович (04852) 34067
Заступник начальника вiддiлу Юровський Микола Iванович (04852) 34067
Заступник начальника вiддiлу Долобанько Андрiй Вiкторович (04853) 32005
Начальник м/п Комарницький Олексiй Вадимович (04853) 50701
Заступник начальника м/п Кiфорук Вiталiй Володимирович (04853) 50701

УДАЧИ!


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 12.09.2013 13:59
ответ исправлен 12.09.2013 14:00

Здравствуйте, Елена.

Я не знаю ответа на ваш вопрос, но уверенно могу подсказать вам способ решения вашей проблемы, с минимальными затратами денег, нервов и времени.

Находите на украинской таможне, через которую поедите, толкового таможенного брокера и просто оплачиваете его услуги.

Успеха Вам.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?