Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Получение кадастрового номера

03.11.2014 07:55
Добрый день.остался дом в наследство.появилось желание его продать.но тут возник вопрос с кадастровым номером, потому как без него ничего сделать не могу.Только появилась проблема с владельцами дома.Большом дом, на двух хозяев, плюс еще летняя кухня, там живет отдельный хозяев.Все это нахожиться под одним адрессом.Земля не приватизирована.Соседи отказываються давать согласие на кадастровый номер.Законно я их заставить никак не могу.Что делать?!
г. Павлоград



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Ведмидь Павел
адвокат
Черкассы
ответил 03.11.2014 10:56
ответ исправлен 03.11.2014 11:07

Відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державний земельний кадастр" у разі, якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розміщений житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встанволення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). 

При цьому цікавою особливістю в даному випадку є  те, що чинним законодавством України не встанволено необхідності надання органом місцевого самоврядування дозволу на виготовлення згаданої технічної документації. Тобто, Ви можете самостійно одразу звернутися до землевпорядної організації та замовити відповідну технічну документацію. Для цього Вам не потрібно дозволу інших власників.

Проблеми у Вас виникнуть під час реєстрації такої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Так, після того, як землевпорядна організація виготовить вищезгадану технічну документацію, Ви повинні будете звернутися до органів Держземагенства власне для проведення реєстрації земельної ділянки. З цією метою відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру (Пост. Кабміну від 17.10.2012 №1051) власники будинку мають подати заяву. Зрозуміло, що така заява у Вашому випадку повинна бути підписана всіма власниками будинку. Але оскільки інші власники відмовляються, то швидше за все Ви отримаєте відмову у реєстрації такої земельної ділянки. Після чого необхідно буде звернутися до суду із позовом про зобов'язання проведення реєстрації земельної ділянки та відповідно присвоєння останній кадастрового номеру. Відповідчами у даному випадку будуть відповідний орган Держземагенства та інші співвласники будинку.

Іншим способов вирішення Вашої проблеми може бути виділення внатурі Вашої частки права власності на будинок. У такому випадку Ваша частинабудинку буде належати Вам на праві приватної власності, і Ви без жодних перешкод зможете оформити земельну ділянку під цією частиною. Але проблемою у цьому випадку є те, що виділення такої частки відбувається шляхом укладення договору між власниками будинку, який має бути нотаріально посвідченим. І, якщо інші власники відмовляться укладати такий договір, Вам знову доведеться звертатися до суду з відповідним позовом.

При цьому, я б не радив Вам звертатися за послугами до нотаріусів, які погоджуються посвідчити договір купівлі-продажу будинку без зазначення кадастрового номеру земельної ділянки, на якій він розташований. Кадастровий номер у даному випадку відповідно до вимог ЦК України та ЗК України є істотною умовою договору купівлі-продажу. Тому, якщо він буде відсутній, то відповідно вподальшому такий договір може бути визнано недійсним, що в свою чергу може потягнути для Вас та покупця настання інших несприятливих наслідків фінансового характеру.

Ще раз звертаю Вашу увагу, що дану проблему можна вирішити законним шляхом, для цього рекомендую звернутися до фахівців у галузі земельного права.


0
фото
Off-line Голубев Денис
юрист
Киев
ответил 03.11.2014 09:45
ответ исправлен 03.11.2014 09:45

Да, судебный порядок. НО прежде чем идти в суд - определитесь где участок находится, кто собственик: совет, администрация или комунально хозяйство, скажем. Если у Вас есть отдельный вход в дом (который собираетесь продать) и дорожка через весь участок к этому входу - собственник вполне может определить право отвода на вашу дорожку, и  землю вокруг нее с учетом територий домовладений ваших соседей.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 03.11.2014 08:27

Согласен с коллегой, вопрос можно решить в судебном порядке.


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 03.11.2014 08:07
Можно в судебном порядке, но будут расходы на суд. Некоторые нотариусы соглашаются оформлять без кадастрового номера.

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?