Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Законность отключения квартиры от отопления

29.10.2014 09:39
законно ли теплоэнерго отключило отопление в квартире с помощью пломбировки кранов входящих стояков,за долг 1500грн?если да.то обязаны ли мы платить за снятие этих пломб?
г. полтава

Комментарии автора вопроса

29.10.2014 09:55
без коментариев



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Пискун Леся
адвокат
Киев
ответил 30.10.2014 16:53
ответ исправлен 30.10.2014 17:04

Добрий день,

    Відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" від 21.07.2005 № 630, Постанови КМУ від 03.09.2009 № 933 "Про внесення змін до Постанови КМУ від 21.07.2005 № 630" (далі по тексту - "Правила") встановлено: п. 30 покладено зобов'язання на споживача  оплачувати послуги в установлені договором строки.

   Відповідно до п. 18 Правил Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що наступає, що наступає за розрахунковим, якщо договом не встановлено інший строк. 

  Система оплата послуг (щомісячна або авансова) та форма оплати (готівкова або безготівкова) визначаються в договорі між споживачем і виконавцем.

 П. 3 Правил встановлено, що послуги надаються споживачам безперебійно, за винятком часу перерв на: проведення в установленому порядку ремонтних і профілактичних робіт виконавцем; ліквідацію наслідків, пов'язаних з дією непререборної сили або аварєю. І нія яких інших перерв.

 В той же час, в Правилах передбачено, що Договір може бути розірваний достроково у разі: зникнення потреби в отриманні послуг або відмови споживача від користування послуг виконавців; переходу права власності (користування) на квартиру (будинок садибного типу) або іншої особи; невиконання умов договору сторонами договору.

 На виконавця в Правилах покладено обов'язок відновлювати надання послуг за письмовою заявою споживача шляхом зняття пломб із запірних вентелів у квартирі (будинку садибного типу) протягом доби.- Постанова КМУ від 03.09.2009 №933.

 Стосовності законності дій  теплоенерго по пломбуванню кранів вхідних стояків, за наявнісності боргу споживача перед виконавцем, у мене як юриста, виникають сумніви з наступних підстав:

   Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 № 1-2/2004 визначено, що у всіх дво- або багатоквартирних житлових будинках всі приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнення за межеми або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, належать на праві спільної сумісної власності всім власникам квартир (як і всі споруди, будівлі, що призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку). Це чітко встановлено ст. 382 ЦК України. Таким чином, все це , в тому числі дах, всі сантехнічні труби (в т.ч. стояки) і інше обладнення - це є власність власників квартир цього будинку. При цьому, слід зазначити, власники неприватизованих квартир (підприємства, або територіальні громади в особі місцевих органів влади) є співвласниками будинкових споруд і мереж нарівні з власниками приватизованих квартир.

 Відповідно до положень ЦК України  (ст.317, 319) Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.  діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до використання його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

 Таким чином, можна стверджувати, що ні "теплоенерго", "водоканал"  і т.д. не мають права без згоди співвласників втручатися в роботу цих мереж.

 Окрім того, в чинному законодавстві, що регулює дані провідносини: ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", Правила, Наказ Міністерства з питань житло-комунального господарства від 27.06.2008 № 190 і т.д. НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ВІДКЛЮЧЕНЬ (ПЛОМБУВАНЬ) від мереж  - з ціллю відключення за несплату, виробник і виконавець не мають права навіть відвідувати будинок.

  Таким чином, єдиним законним методом боротьби з неплатниками є подання позовів до Суду. Все решта - незаконно, порушує права громадян і навіть дійсні неплатники мають право звертатись до суду з позовом про визнання таких дій незаконними, та заявляти позов про відшкодування моральної (ст. ст. 22, 23 ЦК) і матеріальної шкоди, з відповідним обгрунтуванням.

 По фактам порушення прав споживача, завдання шкоди діями комунальків - споживач має право викликати представника підприємства-виконавця для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їх підписами (при наявності печатками). 

  У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необгрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі. Акт-претензія споживача подається виконавю, який протягом 3-х робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обгрунтовану відмову в задоволенні його претезії. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді.

  Можна також паралельно зверутись з відповідною заявою  до органів прокуратури про перевірку законності таких дій.

   Доцільно зауважити, що судовий розгляд даної справи займе тривалий час - все таки я б порадила Вам, сплатити борг, щоб не мерзнути в холодну пору року.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?