Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

ВЫВОЗ РЕБЕНКА ЗА ГРАНИЦУ

26.10.2014 23:30
Я ГРАЖДАНКА УКРАИНЫ,ОТЕЦ МОЕГО РЕБЕНКА ГРАЖДАНИН АЗЕРБАЙДЖАНА, НО СЕЙЧАС РАБОТАЕТ В ГРУЗИИ, СКАЖИТЕ ПОЖАЛУЙСТА- НУЖНО ЛИ МНЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ВЫВОЗ РЕБЕНКА В ГРУЗИЮ?
г. НЕТЕШИН



Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 27.10.2014 16:09

Порядок виїзду громадян України, в тому числі дітей, за кордон та оформлення необхідних документів регулюється Законом України  «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № N 3857-XII; Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 1995 року, № 57; Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231.

Дитиною, згідно з Сімейним кодексом України, визнається фізична особа до досягнення нею повноліття. При цьому, згідно зі ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.  Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Отже, ситуація перша: виїзд за кордон дитини у віці  16-18  років.

У такому  віці, дитина може виїздити за кордон як з батьками, так і самостійно без згоди та супроводу батьків чи будь кого з дорослих осіб.

А) Якщо дитина виїздить разом з батьками чи одним з батьків, то згідно зі статтею 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231 відомості про дітей вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти. При цьому, на дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.

Б) Якщо дитина від’їздить  за кордон самостійно, необхідно оформити лише проїзний документ дитини.  Порядок його отримання передбачений  Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Оформлення паспорта/проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків (законних представників батьків чи дітей), а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, – того з них, з ким проживає дитина, справжність підпису яких засвідчується нотаріально. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон. Такий проїзний документ на дитину оформляється на термін три роки або до досягнення нею 18-річного віку.

Ситуація друга: виїзд за кордон дитини, яка не досягла 16 річного віку.

У цьому випадку дитина не має права самостійного виїзду, перетинання кордону може бути здійснено лише в супроводі одного чи обох батьків, або у супроводі осіб, які уповноважені на це батьками.

А) Порядок виїзду дітей з батьками аналогічний зазначеному вище (відомості про дитину записуються в паспорті одного з батьків, на дітей віком від 5 до 18 років вклеюються їх фото). При цьому, якщо дитина їде за кордон з одним з батьків, обов’язково необхідно оформити нотаріальну згоду іншого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, або надати інші документи, які підтверджують, що отримання такої згоди непотрібне (рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть іншого з подружжя, тощо).

Б) Якщо дитина від’їжджає за кордон у супроводі осіб, які уповноважені батьками, на дитину оформлюється проїзний документ дитини у порядку, визначеному Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та викладеному вище та додатково оформлюється нотаріально посвідчена  згода обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Отже, колеги праві. Потрібна наявність Довіреності або рішення суду про надання такого дозволу без згоди батька дитини.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 27.10.2014 10:50

Разрешение отца на выезд ребенка необходимо. Если он не мжет его оформить, то Вам необходимо получать решение суда.


0
фото
Off-line Беликов Олег Александрович
юридическая компания
Харьков
ответил 27.10.2014 04:31
Либо нотариально заверенное согласие отца, либо решение суда
0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 27.10.2014 00:00

нужно



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?