Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Прописка

17.10.2014 22:08
проживаю в доме более 8 лет! хозяйки уже нет в живых! могу ли я прописаться в нем!? если да, то что надо для этого зделать!?
г. Днепропетровск

Комментарии автора вопроса

17.10.2014 22:10
буду очень признательна за консультацию!



Ответы юристов

0
фото
Off-line Пацков Николай
адвокат
Днепропетровск
ответил 18.10.2014 09:33

Для начала нужно разобраться кому принадлежит дом. Если он принадлежал хозяйке, то нужно разобраться с наследниками, принимал ли кто-либо наследство. Вы не можете без согласия собственника зарегистрировать свое место проживания в  доме. Кроме того, если начнете предпринмать сейчас какие-либо дейтствия, можете дать повод органам местного самоуправления обратиться с заявлением в суд о признании дома безхозным и передачи его в коммунальную собственность. Есть вариант после 10 лет пользования имуществом обратиться в суд о признании за Вами права на имущество, но должны быть доказательства такого пользования в течении 10 лет.

Кроме того может быть есть шанс в судебном порядке, доказать что Вы имеете право на наследство., если Вы проживали вместе с хозяйкой не менее 5 лет до ее смерти.

Стаття 1264. Четверта черга спадкоємців за законом   1. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.  Норма ст. 1264 ЦК розрахована в перше чергу для того, щоб надати право на спадкування другому з "фактичного подружжя", тобто особі, яка перебувала зі спадкодавцем у фактичних шлюбних відносинах без державної реєстрації шлюбу. Разом з тим другим з фактичного подружжя не слід обмежувати коло осіб, які можуть одержати право на спадкування за ст. 1264 ЦК. Це можуть бути й інші родичі спадкодавця, причому ними можуть також особи однієї статі зі спадкодавцем, або особи, які взагалі не пов'язані спорідненням зі спадкодавцем.  При вирішенні спору про право на спадщину осіб, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини (четверта черга спадкоємців за законом), судам необхідно враховувати правила частини другої статті 3 СК про те, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Зазначений п'ятирічний строк повинен виповнитися на момент відкриття спадщини і його необхідно обчислювати з урахуванням часу спільного проживання зі спадкодавцем однією сім'єю до набрання чинності цим Кодексом.    До спадкоємців четвертої черги належать не лише жінка (чоловік), які проживали однією сім'єю зі спадкодавцем без шлюбу, таке право можуть мати також інші особи, якщо вони спільно проживали зі спадкодавцем, були пов'язані спільним побутом, мали взаємні права та обов'язки, зокрема, вітчим, мачуха, пасинки, падчерки, інші особи, які взяли до себе дитину як члена сім'ї, тощо. 
Для правильной консультации  и правильного планирования дальнейших действий необходимо больше информации по ситуации. Если нужна помощь адвоката в Днепропетровске - обращайтесь.
0
фото
FIND
Off-line Романенчук Андрей
юрист
Ивано-Франковск (также Коломыя, Черновцы)
ответил 18.10.2014 01:14

Прописатися в даний момент Ви не можете, Вам необхідно проживати 10 і більше років, а вже потім подавати позов про визнання права власності на нерухоме майно за набувальноюдавністю!!!

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте відгук.

З повагою, Андрій Романенчук, тел. 050-42-24-777; 098-42-24-777
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Иваненко Мария
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 17.10.2014 23:34

Да если наследников нет,подождите пару лет и по давайте в суд о признании права собственности за Вами.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 17.10.2014 22:24
Ні, не можете! А спадкоємців у померлої не залишилось? Якщо б Ви жили у будинку понад 10 років, то могли б через суд спробувати отримати право власності на будинок в порядку набувальної давності.

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?