Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Договор на предоставление услуг

30.09.2014 18:45
Как владелец,имею желание погасить долг по ЖКХ за последние 3года (срок исковой давности),и подписать договора на предоставление услуг.Организации по предоставлению услуг (ЖЭК,Теплоснабжение и др.)требуют подписания Договора на предоставление услуг задним числом (с момента регистрации объекта недвижимости за мной в БТИ). Т.е.объект в праве собственности уже более 10-ти лет,и организации не хотят заключать с момента обращения владельца. Какими законами руководствуются поставщики услуг?
г. Одесса

Комментарии автора вопроса

30.09.2014 20:32
К тому же мной утерян оригинал договора купли-продажи, а восстановление сейчас стоит немалых денег.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 30.09.2014 19:54

Підписання договору "заднім числом" є незаконним!

Ці питання регулюються, зокрема, Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідно до ст. 1 «Визначення термінів» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 р. (N 1875-IV) (далі– Закон):               

«комунальні послуги -  результат  господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням,  опаленням,  а   також   вивезення   побутових відходів у порядку, встановленому законодавством»;

«виконавець -  суб'єкт  господарювання,  предметом  діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги  споживачу  відповідно до умов договору»;               

«споживач - фізична чи юридична особа, яка  отримує  або має намір отримати житлово-комунальну послугу»;

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 19 Закону, «відносини  між  учасниками договірних відносин  у  сфері житлово-комунальних послуг здійснюються  виключно  на договірних засадах».               

Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник».

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 Закону,  «виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором».        

Таким чином, у разі надання виконавцем житлово-комунальних послуг споживачам, між виконавцем та споживачами обов’язково повинен укладатись відповідний договір про надання житлово-комунальних послуг. При цьому обов’язок щодо розроблення такого договору покладається саме на виконавця таких послуг.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.32 Закону, «плата за житлово-комунальні  послуги  нараховується щомісячно відповідно до умов договору».  

 Таким чином Ви маєте всі підстави вимагати укладення договору про надання житлово-комунальних послуг.

Оскільки плата за житлово-комунальні послуги повинна нараховуватись на умовах договору, то за відсутності такого договору між виконавцем та споживачами, у виконавця взагалі відсутні будь-які підстави для нарахування будь-якої заборгованості споживачам.

Однак у нас, нажаль, виникла практика, коли комунальні підприємства ігнорують вимоги закону та не проводять відповідну договірну роботу зі споживачами



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?