Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Вихід учасника

26.09.2014 16:13

У Товаристві з обмеженою відповідальністю є два учасники, у одного 95% юридична особа, у іншого 5% фізична особа. Юридична особа хоче вийти зі складу учасників, але покупців на його частку немає. Чи може юридична особа залишити свої 95% самому Товариству,  і як це прописати у татуті, чи товариство повинно купити цю частку у юр. особи? 



Комментарии автора вопроса

26.09.2014 16:44      комментарий относится к Влащук Владимир
Статти кодекса я и сама могу найти и почитать, у меня конкретный вопрос, Общество должно купить эту долю учасника или как оно должно её за собой закрепить?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Влащук Владимир
адвокат
Николаев
ответил 26.09.2014 21:04

Тогда найдите и почитайте к ним коментарий.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 26.09.2014 17:20
ответ исправлен 26.09.2014 17:24

Общество может только выкупить долю учасника, при этом общество должно в течение 1-го года реализовать эту долю кому-либо. Если в течение 1 года общество не реализует данную долю, необходимо уменьшать уставной капитал ООО на 95%. От имени общества будет выступать директор.

Порядок оформления стандартный: протокол собрания участников, договор купли-продажи, новая редакция устава и регистрация изменений.


0
фото
Off-line Шкурат Артур (ЮК "Шкурат, Бойченко та Партнери")
юридическая компания
Киев
ответил 26.09.2014 16:26

Тут ви знайдете відповідь: Олена Кібенко, Анастасія Залеська
Вихід учасника із товариства з обмеженою
відповідальністю: проблемні питання
та практичні рекомендаці

Досить обширна стаття з цього приводу.



1
фото
Off-line Влащук Владимир
адвокат
Николаев
ответил 26.09.2014 16:25

Цивільний кодекс України

 Стаття 147. Перехід частки (її частини) учасника у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю до іншої особи

1. Учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства.

2. Відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки (її частини) третім особам допускається, якщо інше не встановлено статутом товариства.

Учасники товариства користуються переважним правом купівлі частки (її частини) учасника пропорційно до розмірів своїх часток, якщо статутом товариства чи домовленістю між учасниками не встановлений інший порядок здійснення цього права. Купівля здійснюється за ціною та на інших умовах, на яких частка (її частина) пропонувалася для продажу третім особам. Якщо учасники товариства не скористаються своїм переважним правом протягом місяця з дня повідомлення про намір учасника продати частку (її частину) або протягом іншого строку, встановленого статутом товариства чи домовленістю між його учасниками, частка (її частина) учасника може бути відчужена третій особі.

3. Частка учасника товариства з обмеженою відповідальністю може бути відчужена до повної її сплати лише у тій частині, в якій її уже сплачено.

4. У разі придбання частки (її частини) учасника самим товариством з обмеженою відповідальністю воно зобов'язане реалізувати її іншим учасникам або третім особам протягом строку та в порядку, встановлених статутом і законом, або зменшити свій статутний капітал відповідно до статті 144 цього Кодексу.

5. Частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших учасників товариства.

Розрахунки із спадкоємцями (правонаступниками) учасника, які не вступили до товариства, здійснюються відповідно до положень статті 148 цього Кодексу.

Стаття 148. Вихід учасника із товариства з обмеженою відповідальністю

1. Учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений статутом.

2. Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства.

За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі.

Якщо вклад до статутного капіталу був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається учасникові без виплати винагороди.

Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці учасника у статутному капіталі, а також порядок і строки її виплати встановлюються статутом і законом.

 3. Спори, що виникають у зв'язку з виходом учасника із товариства з обмеженою відповідальністю, у тому числі спори щодо порядку визначення частки у статутному капіталі, її розміру і строків виплати, вирішуються судом.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?