Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи мав право слідчий відкривати справу не маючи оригіналу заяви?

24.09.2014 19:05
Добрий День!

У мене склалася така ситуація:
Ми з друзями відпочивали на природі вживши незначну кількість спиртного. Після цього один

із нас (А) підвіз нас до себе додому щоб поставити автомобіль (нам було по дорозі), і після

цього ми мали розійтися. Через хвилину прийшов додому батько (А) (С) теж на підпитку і

розпочав сварку з сином (А) яка згодом перейшла в шарпанину за одяг і переростала в бійку.

Ми з друзями їх розтягнули (без побоїв), після чого (С) взявши сокиру сказав щоб ми всі

забиралися з двору. Ми всі вийшли на дорогу. (С) вийшов теж майже на дорогу і один із нас

(О) подумавши що (С) жартує Почав його заспокоювати (Кажучи: - Дядьку не жартуйте, краще

дайте сигарету) після чого вся увага (С) була привернута до (О). Вийшовши за (О) на дорогу

(С) наніс декілька ударів сокирою якими влучив (О) по нозі і руці (тупою стороною сокири),

після чого (О) впав. Ми побачивши цю ситуацію поспішили другові на допомогу і кожен з нас

наніс (С) по декілька ударів поки не відібрали сокиру. Після чого допомогли (С) добратися

до будинку і розійшлися по домах.
Цього-ж вечора уже "потерпілий" (С) пішов в відділення міліції і написав заяву що ми його

насильно залили горілкою і потім тримали і били, а також погрожували що якщо напише заяву

то ми йому ще-й не так дамо.
На другий день ми попросивши у нього вибачення попросили забрати заяву на що він погодився.
Коли він прийшов у відділення опер йому сказав що заяву забрати неможливо і вона вже

переданна в районний відділ слідчому. Ми поїхали в райвідділ і слідчий сказав нам те саме.

Причому сказав мені (я єдиний з співучасників їздив з потерпілим) написати пояснювальну. Я

написав що і як було поставивши підпис що все вірно. Після мене він викликав потерпілого і

сказав що заяву таки можна забрати якщо написати нову в якій сказати що потерпілий хоче її

забрати. Більше нікого з співучасників він не викликав.
P.S Слідчий до речі сказав що оригінал ще досі у опера який передав йому лише копію факсом.
Статтю нам "шиють" - хуліганство.
Відповідно виникають такі питання:
1. Чи мав право слідчий відкривати справу не маючи оригіналу заяви?
2. Просити мене писати пояснювальну?
3. Якщо заява ще в опера то чи може потерпілий її забрати?
4. Як вийти з цієї ситуації?

Комментарии автора вопроса

25.09.2014 15:45      комментарий относится к *** Евгений
"У потерпевшего,кстати тоже усматриваются признаки преступления по ч.2 ст.15 УК Украины, через ч.2 ст.115 УК Украины -"Покушение на убийство" и ч.4 ст.296 УК Украины -"Хулиганство".

Против него тоже можно открыть уголовное производство."
Скажите пожалуйста как это "уголовное производство" открывается? Это сделает сам следователь, нужен адвокат или необходимо нам "соучастникам" писать встречное заявление так как мы защищались?

24.09.2014 20:04      комментарий относится к Удаленный Пользователь
У слідчого є мій номер мого мобільного. Коли він подзвонить і я не зьявлюся мені не можуть добавити якусь статью?
Яким має бути порядок виклику мене до слідчого?

24.09.2014 20:00
Дякую Всім за відповідь. Подія сталася в неділю ввечері 21.09 Справу скоріш за все внесли до Єдиного державного реєстру кримінальних проваджень так як потерпілий при подачі заяви наголошував що якщо не відкриють справу то він піде "вище".
Заявнику ніякого документа про визнання його потерпілим та пам'ятку про його процесуальні права та обов'язки не давали.



Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Бойко Юлия
юрист
Одесса
ответил 25.09.2014 22:37

Потерпевший признается таковым когда следователь вручит ему памятку и он своей рукой напишет заявление с просьбой признать его потерпевшим, в другом случае он просто заявитель, который может написать заявление с просьбой не признавать его потерпевшим, что вред ему нанесен не был, он сам виновен в его увечьях, и что обращаться по данному факту больше не будет. ВСЕ НА ЭТОМ Вопрос будет исчерпан. Это совет по опыту таких дел, пишите мне ростолкую более подробно.


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 25.09.2014 16:25

"Против него тоже можно открыть уголовное производство."
Скажите пожалуйста как это "уголовное производство" открывается? Это сделает сам следователь, нужен адвокат или необходимо нам "соучастникам" писать встречное заявление так как мы защищались?" - Уголовное производство - это тоже саме, что и уголовное дело, так называется согласно норм УПК Украины, тоже, что открыли проти Вас и Ваших друзей.

Следжователь может открыть, а может и не открыть, как захочет повернуть дело на следователя не надейтесь, а может помочь только "сесть в тюрму".

Нужно подавать заявление Вам и Вашим друзьям, но сами Вы юридически грамотно не распишите.

Я могу подготовить от Вашего имени  и от имени Ваших друзей, такие заявления в милицию в отношении этого лица, а также заявления о признании Вас и Ваших друзей потерпевшими - особенно это касется гр."О", потом иски за моральный и материальный ущербы, это будет контрзаявление от его заявления, ведь в его действиях усматриваются признаки ч.2 ст.15 УК Украины,  через ч.2 ст.115 УК Украины -"Покушение на убийство"  и ч.4 ст.296 УК Украины -"Хулиганство".

Это поможет для всего дела в целом, но нужно еще давать правильные показания  в первом деле.

Нужна будет  помощь пишите мне на електронную почту или звоните, пообщаемся.

Если мой ответ Вам помог, оставляйте отзыв в графе отзывов.

Удачи.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 25.09.2014 03:25
ответ исправлен 25.09.2014 03:32

"Відповідно виникають такі питання:

1. Чи мав право слідчий відкривати справу не маючи оригіналу заяви?" - Оригинал есть в райотделе,может к опера, но    есть.

"2. Просити мене писати пояснювальну?" Вас допросили, это даже не право, а обязанность следователя, а Вы  имеете право  отказаться от дачи показаний по ст.63 Конституции Украины. 


"3. Якщо заява ще в опера то чи може потерпілий її забрати?" - Нет, никто  не отдаст и не заменит,на ней стоит штамп регистрации и отметки с резолюциями.


"4. Як вийти з цієї ситуації?" - думать и обращаться к юристу.

О том,что потерпевшему не дали "Памятку" - это не значит,что ее нет в деле и не значит,что его еще не признали,даже если и не признали сегодня,обязательно признают завтра (ст..ст.55, 56 УПК Украины).

"У слідчого є мій номер мого мобільного. Коли він подзвонить і я не зьявлюся мені не можуть добавити якусь статью? 
Яким має бути порядок виклику мене до слідчого?" - По ст.135 УПК Украины,  вызов по телефону, приравнивается к вызову по повестке и есть официальным, Вы обязаны являтся,  иначе может быть привод и штраф за неявку, статью Вам за неявку не добавят.  

У потерпевшего,кстати тоже усматриваются признаки преступления по ч.2 ст.15 УК Украины,  через ч.2 ст.115 УК Украины -"Покушение на убийство"  и ч.4 ст.296 УК Украины -"Хулиганство".

Против него тоже можно открыть уголовное производство.

Есть разные способы защиты.

У меня  есть длительный опыт работы в области уголовного права и процесса, нужна будет помощь в выстроении линии защиты, подготовке документов, обращайтесь.

Если мой ответ Вам помог, оставляйте отзыв в графе отзывов.  

Удачи.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Влащук Владимир
адвокат
Николаев
ответил 24.09.2014 19:35

Коли саме відбулися події?

1. На сьогоднішній день справу не відкривають, а вносять дані до Єдиного державного реєстру кримінальних проваджень. З ситуації що ви описуєте можливе розслідування ч. 2 ст. 296 КК України. Під приватне обвинуачення (тільки за за заявою потерпілого) ч.1 ст. 296.

2. Пояснення (не протокол допиту свідка) відібрати мають право тільки за згодою опитуваного.

3. Забрати заяву неможливо. Можна відмовитись від обвинувачення, якщо справа приватного обвинувачення.

4. Погоджуюсь з колегою. Знайти адвоката і захищатись.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 24.09.2014 19:34

Відповідно до норм кримінального процесу, у разі подання заяви про скоєння злочину, така заява не пізніше наступного дня вноситься в Єдиний реєстр досудових розслідувань та відкривається кримінальне провадження.

Якщо заява дійсно зареєстрована та внесена в реєстр, то слідчий повинен був надати заявнику документ про визнання його потерпілим та пам'ятку про його процесуальні права та обов'язки. Якщо цього не було, скоріш за все заява так і не зареєстрована у встановленому законом порядку.

Щодо пояснень, то ви не зобов'язані давати жодних письмових пояснень. Письмові пояснення раніше відбирались в осіб на стадії дослідчої перевірки до моменту відкриття кримінальної справи. Оскільки сьогодні відсутня стадія дослідчої перевірки, то слідчий не повинен відбирати пояснення, а повинен одразу ж здійснювати слідчі дії, тобто слідчий повинен був або допитувати Вас в якості свідка (з роз'ясненням вам ваших процесуальних прав та обов'язків та зі складанням відповідного протоколу допиту), або вручити Вам повідомлення про підозру та допитувати вас у якості підозрюваного (так само з роз'ясненням процесуальних прав та під протокол). Відбирання у вас письмових пояснень також свідчить про те. що кримінальне провадження не відкрито відповідно до вимог кримінального процесу.

Раджу Вам більше не з'являтись до міліції та не давати жодних пояснень, а у разі виклику до слідчого обов'язково скористатись допомогою адвоката.


0
фото
Off-line Сергеев Артем
юрист
Харьков
ответил 24.09.2014 19:17

4. Як вийти з цієї ситуації? - нанять адвоката который переквалифицирует как самооборону.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?