Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Диагноз пациента

15.09.2014 15:08

Подскажите, кто-нибудь из родственников имеет право знать диагноз пациента?



Комментарии автора вопроса

15.09.2014 16:56      комментарий относится к Бондарева Ольга
Спасибо, Ольга



Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 15.09.2014 16:15
Только муж/жена имеют право знать о здоровье друг друга. Предусмотрено Семейным Кодексом. Но, вероятнее всего, это право удастся реализовать только по решению суда.
0
фото
Off-line Боровець Сергій
юрист
Ровно
ответил 15.09.2014 15:15

Основами законодавства про охорону здоровя у ст. 39-1 перебачено, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та лікування пацієнта.

з цього виходить, що якщо пацієнт проти, то це має бути таємницею

Праву на таємницю здоров’я кореспондує обов’язок медичних працівників й інших визначених осіб дотримуватися медичної таємниці. Відповідно до ст. 40 Основ законодавства, медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків. При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?