Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оплата ЄСВ ФОП на спрощеній системі оподаткування

14.09.2014 13:51

1. Чи зобов’язана фоп сплачувати эсн, якщо нею не подавалось заяви та не укладалось договору на добровыльну сплату эсв у ПФ? З інтернету: Відсутність автоматичного настання зобов’язань для фізичних осіб — підприємців відносить їх до категорії осіб, які беруть участь у сплаті єдиного внеску на добровільних умовах (у зв’язку з тим, що Закон не має інших підстав). Таким чином, у зв’язку з тим, що даний Закон в абз.1 п. 4 ст.5 не наділяє фізичних осіб-підприємців виникненням зобов’язань платника єдиного внеску з моменту реєстрації, а в абз.2 п. 4 ст.5 — виключає з моменту початку здійснення діяльності й у зв’язку з відсутністю добровільного волевиявлення на сплату єдиного соціального внеску у вигляді заяви, здійснення дій з боку Пенсійного фонду у вигляді вимог щодо виконання зобов’язань по сплаті єдиного внеску і зобов’язань по здачі звіту, без наявності законодавчо встановленого факту виникнення таких зобов’язань, є незаконними. 2. Чи має право районна дпс присилати вимогу-рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату ЄСН.



Комментарии автора вопроса

14.09.2014 14:10
У сина борг по ЄСВ за декілька років.Не платив,бо самому не стає на життя,ми помагаємо з своїх мінімальних пенсій(((Коли хотіли закрити підприєимця,нам повідомили,що його не закриють без сплати ЄСВ за весь період.
поки нічого не платили,нам приходили лише борги без всіляких штрафів і пені.А коли я вирішила поступово сплатити його борги,щоб закрити підприємця і заплатила повністю за 2014 рік і відповідні періоди цього року,з податкової прийшов штраф і пеня на суму 30180,54.Порахували,що це проплата за 2012 і перший квартал 2013 року сплачені у 2014(відповідно пеня)
Що робити в даній ситуації,порадьте.
Чи повинен він платити ЄСВ,якщо не підписував з ПФ ніяких заяв і договорів,бо в інтернеті знайшла таку інформацію:
Відносини між Пенсійним фондом України та суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, в т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок) у сфері правових та організаційних засобів забезпечення збору та обліку єдиного внеску загальнообов'язкового державного соціального страхування регулюється нормами ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування" - надалі Законом.
П.2 ст.2 вищезгаданого Закону встановлюються відносини, які регулюються виключно цим законом. До даних відносин належать: принципи збору та ведення обліку єдиного збору, платники єдиного збору, порядок нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску тощо.
Згідно п.4 ст.4 Закону підприємці - фізичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок), можуть бути платниками єдиного внеску. Закон виключно своїм змістом встановлює обов'язки платників єдиного внеску та підстави виникнення таких обов'язків. До таких обов'язків закон відносить обов'язок по сплаті ЄСВ і здачу звітів, і відносить сферу їх розповсюдження на осіб, зазначених у п.4 ст.4 Закону, проте своїм змістом Закон вказує на виникнення таких обов’язків при настанні певних юридичних фактів. Так п.4 ст.5 Закону вказує на підстави виникнення таких обов'язків для всіх категорій платників єдиного внеску, в т.ч.:
- для осіб, зазначених в абз .. 2,3,5,7 п.1, ч.1, ст.4 Закону - з дня їх державної реєстрації відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців» (755 - 15);
- для осіб, указаних в абз .. 4,6,7, п.1., п. 4 (крім фізичних осіб - підприємців), п.5, ч.1 ст.4 Закону - з початку здійснення відповідної діяльності;
- для осіб, зазначених в п.2, 3,6,7,8. ч.1 ст.4 Закону - з моменту укладення трудового договору (контракту) або цивільно-правового договору.
Фізичні особи-підприємці не включені до цього переліку і навіть навпаки - виключені спеціальним посиланням, що виключає виникнення у них обов’язків з моменту державної реєстрації або з моменту початку здійснення відповідної діяльності. Відсутність автоматичного настання зобов'язань для фізичних осіб - підприємців відносить їх до категорії осіб, які беруть участь у сплаті єдиного внеску на добровільних умовах (у зв'язку з тим, що Закон не має інших підстав).
Таким чином, у зв'язку з тим, що даний Закон в абз.1 п.4 ст.5 не наділяє фізичних осіб-підприємців виникненням зобов'язань платника єдиного внеску з моменту реєстрації, а в абз.2 п.4 ст.5 - виключає з моменту початку здійснення діяльності й у зв’язку з відсутністю добровільного волевиявлення на сплату єдиного соціального внеску у вигляді заяви, здійснення дій з боку Пенсійного фонду у вигляді вимог щодо виконання зобов'язань по сплаті єдиного внеску і зобов'язань по здачі звіту, без наявності законодавчо встановленого факту виникнення таких зобов'язань, є незаконними.
Прошу надати консультацію,в нас дуже скрутний фінансовий стан у сімї.Що робити,ми в безвиході просто...



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Шубик Игорь Юрьевич
юрист
Днепропетровск
ответил 15.09.2014 22:02

Добрий вечір.

Дозволю собі частково не погодитись із думкою колеги.

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Тобто, навіть якщо фізична особа - підприємець (як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування) не мала доходу у звітному періоді, вона має сплатити ЄСВ за такий період.

При цьому фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ за самих себе, якщо такі фізичні особи є пенсіонерами за віком чи інвалідами та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Вказана норма набрала чинності 6 серпня 2011 року.

Зазначте будь ласка, дату реєстрації вашого сина як ФОП та чи має він групу інвалідності.


0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 15.09.2014 15:40

Доброго дня! Вибачте, але Ваше питання доволі заплутанно, тому я розповім Вам основні критерії оплати ЄСВ для ФОП, а ви вже на підставі моєї відповіді, або конкретизуєте питання, або ж самостійно знайдете відповідь.

Отже, ФОП (фізична особа підприємець) може бути на спрощеній системі оподаткування чи на загальній системі оподаткування.

Ви в своєму питанні пишете про спрощену систему.

Спрощена систем оподаткування для ФОП передбачає 4 групи, для того, щоб перебувати на спрощеній системі оподаткування необхідно було подати заяву до ДПІ про застосування цієї системи до Вас, як до ФОП.

При спрощеній системі оподаткування, на різних групах, ЄСВ платиться завжди, навіть при відсутності доходу.

Між Добровільним укладенням договору з УПФУ на оплату ЄСВ та обовязковою сплатою ЄСВ є різниця.

Коли ви укладаєте Договір на добровільну оплату ЄСВ з УПФУ ви є учасником загальнообовязкого соціального страхування, за цим договором ви зобовязуєтесь, не дивлячись на наявність чи відустність коштів сплачувати ЄСВ за розміром, що визначен в Договорі.

Якщо у Вас Договору немає, і ви перебуваєте на спрощеній системі оподаткування, тоді ви сплачуєте ЄСВ за кожен місяць перебування на спрощеній системі, знову таки, звневажаючи на дохід чи його відсутність.

Якщо ви на загальній системі оподаткування, і декларуєте нулі, тобто не показуєте доходу, ЄСВ ви не сплачуєте, якщо ж ви декларуєте хоч 1 грн. доходу, ЄСВ ви маєте сплатити в цей місяць в повному обємі.

Для того, щоб порадити Вам щось, прошу викласти вашу ситуацію ще раз, без дублювання інформації з інших сайтів. 

На якій системі оподаткування перебував Ваш син, яка гурпа, з якого по яке число, сплачував ЄСВ чи ні, можливо є група інвалідності?



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?