Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Ложное обвинение в краже

13.09.2014 22:55
Здравствуйте! У меня случилась очень неприятная ситуация в магазине косметики. Я была с подругой, купила помаду, спокойно вышла из магазина с подругой, после чего мы вместе были еще пару часов. Сегодня звонит эта же подруга, и сообщает что в этом самом магазине (где мы постоянные клиенты) ей не разрешили пользоваться тэстэрами губных помад, потому что в прошлый раз мы "украли тэстэр дорогой помады". Я приехала разобраться в ситуации, и продавец утверждает что охранник действительно погнался за нами, и по словам охранника они решили что это мы украли тэстэр. Да, может дело и мелочное, но жутко неприятно. А все что я сделала, это пошла в магазин в очередной раз приобрести их товар. Подскажите как поступить в такой ситуации?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 14.09.2014 13:24

Ви маєте законне право звернутись до суду:

Згідно ст. 277 Цивільного кодексу України,-

 1. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім'ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

2. Право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації щодо особи, яка померла, належить членам її сім'ї, близьким родичам та іншим заінтересованим особам.

3. Негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.

4. Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.

Поширювачем інформації, яку подає посадова чи службова особа при виконанні своїх посадових (службових) обов'язків, вважається юридична особа, у якій вона працює.

Якщо особа, яка поширила недостовірну інформацію, невідома, фізична особа, право якої порушено, може звернутися до суду із заявою про встановлення факту недостовірності цієї інформації та її спростування.

5. Якщо недостовірна інформація міститься у документі, який прийняла (видала) юридична особа, цей документ має бути відкликаний.

6. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом.

Якщо відповідь та спростування у тому ж засобі масової інформації є неможливими у зв'язку з його припиненням, така відповідь та спростування мають бути оприлюднені в іншому засобі масової інформації, за рахунок особи, яка поширила недостовірну інформацію.

Спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила.

7. Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.

Захистити себе Ви можете шляхом подання позовної заяви до суду.

Також ст. 32 Конституції України передбачено судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе.

Однак, доцільність таких дій під сумнівом, оскільки у Вас немає доказів того, що Вас звинуватили у крадіжці. Крім того, у магазину також відсутні докази того, що це саме Ви своїли крадіжку. Абсурдна ситуація.

Якщо хочете надати розвитку цій справі зверніться з письмовою претензією до магазину і вимагайте надати докази їх звинувачень. Попередьте їх про те, що маєте намір звернутись до суду з позовом про захист честі, гідності та відшкодування моральної шкоди за наклеп і до Державної інспекції з захисту прав споживачів (дивю консультацію  колеги ***Євгена).

Якщо такі Ваші дії не змінять ситуаціюі у Вас буде на руках відповідь магазину то у залежності від її тексту можна говорити про подальшу доцільність звернення до суду.

Шкода, але у нашій державі відсутня відповідальність за наклеп, а тут всі ознаки наклепу. 

Наклеп — юридичний термін на позначення певного виду протиправної дії. В Кримінальному кодексі України 1960 р. наклеп визначався як поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу (ст. 125, див. також Постанову ПВСУ № 7 від 28.09.90 р.[1]).

Після втрати чинності КК 1960 р. (замінено на КК України 2001 р.) з кримінального законодавства України такий склад злочину як Наклеп зник, оскільки не був включений у новий КК. Проте сам термін наклеп зберігся в інших законодавчих актах, зокрема у Законі України «Про інформацію» (визначення поняття оціночного судження) і у Конституції України (ч. 1 ст. 80).

В контексті Закону під поширенням відомостей маються на увазі різні способи передачі інформації, в тому числі через ЗМІ, мережу Інтернет, за умови її отримання принаймні однією особою. Не є наклепом повідомлення неправдивих відомостей виключно особі, якої вони стосуються. Завідомо неправдивими (стосується переважно кримінального контексту поняття) вважаються відомості, неправдивість яких є очевидною для їх поширювача.

В кримінальному законодавстві України до 2001 р. наклеп був умисним злочином приватного обвинувачення (крім кваліфікованого: наклеп у друкованому або іншим способом розмноженому творі, в анонімному листі, а також вчинений особою, раніше судимою за наклеп. — ч. 2 ст. 125 КК; Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні державного або іншого тяжкого злочину — ч. 3 ст. 125 КК).

Після введення в дію нового КК України було кілька спроб народних депутатів України повернути в КК склад злочину Наклеп, але всі вони виявилися невдалими[2][3]. Парламентська асамблея Ради Європи позитивно оцінює декриміналізацію наклепу[4].


0
фото
FIND
On-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 13.09.2014 23:39

Если нет заявления в милицию о краже, нужно или подавать иск в суд о защите чести и достоинсства, моральном ущербе, предварительно собрав доказательства, иначе нет смысла и можно подать жалобу на действие работником магазина в Государственную инспекцию по защите прав  потребителей о незаконом запрете пользоваться услугами магазина.

Удачи.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 13.09.2014 23:04

Подавать иск о защите чести и достоинства в вашем случае - бессмысленная трата времени. Доказать вы ничего не сможете, только зря потратите деньги на оплату судебного сбора.

Можете написать жалобу администрации магазина, оставить негативный отзыв в книге жалоб и предложений. Или просто не ходить в этот магазин.


0
фото
Off-line Сергеев Артем
юрист
Харьков
ответил 13.09.2014 22:58
Заявления не было в милицию? Если это дело принципа - то в суд о защите чести и достоинства. Или найти другой магазин.
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 13.09.2014 22:58

Получить письменное подтверждение такого обвинения и подать иск о защите чести и достоинства.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?