Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Уголовное право

31.08.2013 22:00

Сестра выходя с завода забыла выложить с сумки медь. Приблезительно 1,5кг. на проходных попалось. Что ей за это будет? и какие действия она может предпринять?





Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 01.09.2013 11:14

Здравствуйте.

Дополню верные ответы коллег.

Даже если сестра не будет привлечена к уголовной ответственности, с завода ее уволят.


0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 31.08.2013 23:18

А зачем она ее туда клала? Вы сами верите в то, что она ее забыла...?


0
фото
Off-line Дмитро Тупчієнко
адвокат
Киев
ответил 31.08.2013 23:14

В залежності від суми викраденого чужого майна розмежовується крадіжка, за вчинення якої наступає кримінальна відповідальність, від дрібної крадіжки, що передбачає адміністративну відповідальність.Податковим кодексом України змінено порядок розмежування крадіжки і дрібної крадіжки.

Відповідно до статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Статтею 185 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність при скоєнні крадіжки майна, у випадках, якщо крадіжка майна є не дрібною, тобто сума викраденого майна повинна перевищувати 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до пункту 5 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України, для норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації злочинів або правопорушень сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

Податкова соціальна пільга підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлюється на 1 січня звітного року.

Пунктом 1 розділу XIX Податкового кодексу України встановлено, що податкова соціальна пільга, встановлена підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 цього Кодексу, набуває чинності з 01 січня 2015 року. А до 31 грудня 2014 року для цілей застосування цього підпункту податкова соціальна пільга надається у розмірі 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатних, який встановлено на 1 січня звітного року.

Законом України «Про Державний бюджет на 2013 рік» цей прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2011 року становить 1147 гривню.

Податкова соціальна пільга (50 %) становить 573 грн 50 коп.

Таким чином, кримінальна відповідальність може наступати тільки в тому випадку, якщо вартість викраденого майна перевищує 114 грн 70 коп (0,2 податкової соціальної пільги).

Вартість 1 тони міді на Лондонській біржі станом на 31 серпня - 6900 дол.США, тобто 6.9 дол. США за кг, тобото приблизно 55 грн за кг. Це означає, що вартість "винесеної" Вашою сестрою міді становить суму 81 грн 60 коп., що є менше вартості, з якої починається кримінальна відповідальність.

Максимум, що може отримати Ваша сестра - це адмін.штраф і звільнення з роботи. Але обов'язково потрібно мати довідку (напр. з Торгово-промислової палати вашого обласного центру) про вартість міді станом на день "винесення" Вашою сестрою.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?