Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Разъяснить договор

31.08.2013 10:02

Я беру авто в кредит и мне сказали что ставка процентов фиксированная, теперь в договоре указано что она может измениться. Как это можно понять?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Скачков Максим
юрист
Львов
ответил 01.09.2013 09:42

НЕ БЕРИТЕ КРЕДИТ


0
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 31.08.2013 11:27

вам варто показати цей договір юристу, 

без договору вам буде важко щось помогти, цитувати прсото закон, не варто, бо є ст 627, 651, 652 ЦК, є 1051 -1 ЦК тощо 

є ще закон про захист прав спрживачів, там також прописнао деякі вимоги до кредитів, 

тоиу робіть заказ на послуги  і вам поможуть,

або ж вишліть мені на мейл сканкопію договорру і я ваам спробую допомогти 


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 31.08.2013 11:11

Юридическую силу имеет то, что в договоре написано, и должны Вы будете за всё, что подпишите. То, что Вам  наговорили, не имеет никакого значения.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 31.08.2013 10:14

Согласно действующего законодательства, существует свобода договора, но при этом надо учитывать предписание ГКУ и решений КСУ

Стаття 1056-1. Проценти за кредитним договором
1. Процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або
змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним
договором.
2. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або
змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором
визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого
забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному
ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та
інших факторів.
3. Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього
строку кредитного договору. Встановлений договором розмір
фіксованої процентної ставки не може бути збільшено банком в
односторонньому порядку. Умова договору щодо права банку змінювати
розмір фіксованої процентної ставки в односторонньому порядку є
нікчемною.
4. У разі застосування змінюваної процентної ставки кредитор
самостійно, з визначеною у кредитному договорі періодичністю, має
право збільшувати та зобов'язаний зменшувати процентну ставку
відповідно до умов і в порядку, встановлених кредитним договором.
Кредитодавець зобов'язаний письмово повідомити позичальника,
поручителя та інших зобов'язаних за договором осіб про зміну
процентної ставки не пізніш як за 15 календарних днів до дати, з
якої застосовуватиметься нова ставка. У кредитному договорі
встановлюється порядок розрахунку змінюваної процентної ставки із
застосуванням погодженого сторонами індексу. Порядок розрахунку
змінюваної процентної ставки повинен дозволяти точно визначити
розмір процентної ставки за кредитом на будь-який момент часу
протягом строку дії кредитного договору. Кредитор не має права
змінювати встановлений кредитним договором порядок розрахунку
змінюваної процентної ставки без згоди позичальника.
5. Індекс, що використовується у формулі визначення
змінюваної процентної ставки, повинен відповідати таким вимогам:
1) поточне значення індексу повинно періодично, але не рідше
одного разу на місяць, публікуватися в засобах масової інформації
або оприлюднюватися через інші загальнодоступні регулярні джерела
інформації. Кредитний договір повинен містити посилання на джерело
інформації про відповідний індекс;
2) індекс повинен ґрунтуватися на об'єктивних індикаторах
фінансової сфери, що дозволяють визначити ринкову вартість
кредитних ресурсів;
3) значення індексу повинно встановлюватися незалежною
установою з визнаною діловою репутацією на ринку фінансових
послуг.
6. У разі застосування змінюваної процентної ставки у
кредитному договорі повинен визначатися максимальний розмір
збільшення процентної ставки. { Кодекс доповнено статтею 1056-1 згідно із Законом N 661-VI
( 661-17 ) від 12.12.2008; із змінами, внесеними згідно із
Законами N 1822-VI ( 1822-17 ) від 21.01.2010, N 3795-VI
( 3795-17 ) від 22.09.2011 }

0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 31.08.2013 10:08

Вы же сами написали:"мне сказали", а в договоре "написано" - правильно сделали, что прочитали договор. Это означает, что ставка может изменяться - повышаться, так как Вам никто ее не уменьшит. Прочитайте так же прричины, которые могут привести к такому изменению ставки, это может быть и изменение финансовой политики банка и не выполнене Вами условий погашения кредита и изменение налоговой политики и еще Бог знает что. Внимательно прочитайте или дайте прочесть юристу и он Вам даст анализ договора и Вы будете знать, что Вам стоит ожидать и как с этим бороться. У меня в практике такое было - и ставку мы отстаивали.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?