Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Поділ землі на три частини

09.09.2014 15:42

Суть питання в наступному: В міську раду пишеться звернення про розподіл землі на три частини і прохання надати дозвіл на розроблення проекту розподілу землі) : 1 віддати осбб дві інші частини залишаються за забудовником. Приходить відповідь з міськ. ради, що проект рішення винесено на голосування але депутати не проголосували. І що можна зробити в цьому випадку? Подати позов про бездіяльність міськради і зобов'язати винести таке рішення? І чи знову такого не буде після рішення суду, що депутати не проголосували? І чи після рішення суду взагалі потрібно знову виносити проект рішення на голосування, чи ще якийсь інший варіант? і до речі листування з міськрадою йде вже 4 роки.

 Позов про зобов'язання вчинити дії думаю не підходить, оскільки міськрада виносить на голосування, а вже депутати не хосуть голосувати.   Що робити в такій ситуації?????????  

 

Як взагалі можна зобов'язати депутатів голосувати? Чи якщо буде рішення суду зобовязати винести рішення про надання дозволу на розробку документації, то голосування не потрібно?



Комментарии автора вопроса

12.09.2014 14:31      комментарий относится к Русинова Татьяна Юрьевна
Дякую,Тетяна за Ваші відповіді. Можна до Вас зателефонувати? І яким чином компенсація плати ОСББ коли ми з ними не зв'язані нічим. Я дивився практику судів,які відмовляли в компенсації,оскільки немає зобо'язання осбб перед забудовником.

10.09.2014 23:13      комментарий относится к Русинова Татьяна Юрьевна
В першу чергу, хочу подякувати Вам Тетяна.

1. Договір оренди із міською радою

2. Листування проходить і вони виносять на порядок денний, давали нам витяг з протоколу і там було зазначено, що рішення не набрало достатньої к-сті голосів (раз на раз не попадає: голосують 1-7 з 40, а інколи ніхто взагалі, всі утрималися.)
Земельна ділянка комунальної власності, яка взята для користування на час будівництва багатоквартирного будинку
3 черги, 1 черга вже здана в експлуатацію і жильці будинку створили ОСББ, ми плтимо за всю земельну ділянку, хоча мали б платити на 3 частину менше.

3. Право власності на неї не оформлять.

Ось така ситуація, з якої потрібно найти вихід, а який? раз суд не може втручатися у їх діяльність???

Ще раз Вам дякую, чекаю Вашої відповіді.


09.09.2014 17:16      комментарий относится к Бондарева Ольга
Ольга, про що Ви говорите, до чого тут документація в ОСББ і забудовника. Я запитую який позов подати до суду на міську раду, щоб вони надали дозвіл на виоготовлення документації по поділу землі? Не відходбте в сторону



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Русинова Татьяна Юрьевна
юрист
Запорожье
ответил 13.09.2014 13:00
ответ исправлен 13.09.2014 13:01

Так, телефонуйте. 0679755168

Поспілкуємось.


0
фото
Off-line Русинова Татьяна Юрьевна
юрист
Запорожье
ответил 12.09.2014 14:10

Я так розумію, що договір оренди землі укладено саме забудовником, а ОСББ не має прав власності чи користування на цю землю.

Якщо так - то забудовник повинен платити орендну плату за всю земельну ділянку. В такій ситуації можливо, щоб ОСББ компенсувало частину цієї орендної плати (1/3), а не платило повністю за неї.

Ще один варіант - переукласти договір оренди, але сплачувати орендну плату за всю земельну ділянку буде ОСББ.

Відповідно до ст.11 Про ОСББ Об'єднання після набуття статусу юридичної особи може: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс; за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини;

Згідно ст.1 ЗУ «Про ОСББ» житловий комплекс – це єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий комплекс.

Згідно з п. 286.6 ст. 286 Податкового кодексу за земельну ділянку, на якій розташовано будівлю, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб: • у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; • пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності; • пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності й поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташовано будівлю, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Відповідно до ст. 42 Земельного кодексу України (ЗКУ) земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об’єднанню співвласників.

Тобто для того щоб ОСББ стало орендарем земельної ділянки для цього багатоквартирний будинок з усіма приналежностями потрібно прийняти на баланс ОСББ. Доки ОСББ не оформить передане йому майно належним чином на баланс, отримати землю буде дуже складно.

Звернутися до суду з позовом щодо зобов'язання вчинити певні дії в описаній Вами ситуації немає сенсу, оскільки фактично питання розглядається, оскільки виноситься на порядок денний, навіть за нього голосують. Однак немає достатньої кількості голосів. Суд не зможе зобов'язати принйяти рішення, оскільки це компентенція ради.


0
фото
Off-line Русинова Татьяна Юрьевна
юрист
Запорожье
ответил 10.09.2014 09:07

1. Які документи є на земельну ділянку, яку Ви намагаєтесь поділити? Вона знаходиться у землекористуванні?

2. Позовні вимоги про зобов'язання ради винести на голосування, чи винести рішення, чи вчинити інші дії суд не задоволить, оскільки він не може підміняти органи державної влади та вручатися у їх діяльність, приймачю замість них рішення.

3. А не забагато часу - 4 роки - витрачається на листування? Чим аргументуються такі відповіді - лише тим, что на сесію питання винесено, але депутати не проголосували? Ви намагалися отримати копії цих рішень, щоб побачити у порядку денному Ваше питання взагалі винесено?

4. Якщо земельная діялнка знаходиться у користуванні - то може оформити право власності на неї однією особою, а поті вже ділити на 3 частини? Можливо фінансово це буде дорожче, проте  потрібна буде згода не ради, а власника.


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 09.09.2014 17:26
Ваші претензії недоречні на безкоштовній консультації. Суд захищає порушені права. Права на землю мають бути підтверджені НАЛЕЖНИМ ДОКУМЕНТОМ.
0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 09.09.2014 17:12
Необхідно знати, які документи на цю землю є у забудовника або у ОСББ. А потім на платній консультації можна буде вирішити Вашу проблему.

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?