Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Орендар відмовляеться сплачувати оренду

07.09.2014 10:57
В 2010 году Распоряжением Районной администрацией моей тетке выделили пай.Государственный акт был сделан и подписан Головой Р.Д.А. но в день получения Гост. акта тетка умерла,спустя 4 года я через суд довел что я есть родственником (племянником) и спадкоемцем.Успадкував через суд спадщину за законом (пай), пошел к арендатору,который все это время обрабатывал мой пай,арендатор юридическое лицо и сказал что деньги за все года (4 года)пока я через суд делал документи не отдаст так как договора не было(подписівать то неским біло,тетка умерла,а я не успадкував) - правомерно ли это??? и что делать,куда обращаться??



Ответы юристов

0
фото
Off-line Касаткин Евгений
юрист
Киев
ответил 07.09.2014 19:28

Як я зрозумів, ваша тітка мала сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною державною адміністрацією, але не встигла оформити право власності на земельну ділянку.

Юридична особа – орендар повинна мати правові підстави користування даним земельним паєм, а саме договір оренди. Ваша тітка (зі слів орендаря) договору оренди не укладала. Якщо ж нею був укладений такий договір, термін дії якого ще не закінчився, то згідно ст. 770 ЦКУ у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.Отже, якщо договором оренди земельного паю не встановлено інше, у випадку смерті власника земельного паю його обов’язки орендодавця переходять до спадкоємців. До них переходить також право на отримання орендної плати. Якщо ж договір оренди земельного паю передбачає припинення його дії у разі смерті власника земельного паю – орендодавця, то в такому разі права та обов’язки за ним до спадкоємців не переходитимуть.

Однак, більш можливий варіант того, що такий договір уклала Рай. Адміністрація. Підстав укладання може бути дві: 1. земельна частка була визнана нерозподіленою (не витребуваною); 2. якщо спадщина визнана відумерлою. Більш ймовірний перший варіант.

Невитребуваний пай – це земельна частка, яка закріплена за певною людиною, але та з якоїсь причини не підтвердила своє право власності.

Відповідно до статті 13 ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

Таким чином, відповідна рада, керуючись зазначеними положеннями, може надавати в оренду земельну частку (пай), власник якої не реалізував свого права, включивши до договору оренди положення про термін договору ( наприклад, про те, що договір діє до настання певної умови – виявлення власника або звернення за земельною часткою (паєм ) спадкоємця).

Орендна плата за користування такою часткою має надходити до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади і не підлягає поверненню власнику сертифіката, оскільки орендодавцем виступала рада чи адміністрація, яка відповідно до договору і є отримувачем орендної плати.

У разі виявлення власника він може скористатися належним йому правом на земельну частку (пай), тобто вимагати виділення земельної частки в натурі (на місцевості) або переукласти договір оренди, укладений радою від свого імені, чи припинити його дію.

З огляду на вищесказане, раджу Вам звернутися до відповідної районної адміністрації з вимогою надати договір оренди саме земельного паю. Перевірте, чи відповідає він Типовому договору оренди земельної частки (паю) та чи зареєстрований він у Книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв). Поцікавтеся на яких підставах земельна частка була визнана невитребуваною.


0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 07.09.2014 13:20

Нужно ознакомится с договором  аренды и решениями судов в отношении Вашего права собственности.

После чего, принимать решение.



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Савенко Евгений
юридическая компания
Киев (также Харьков, Днепропетровск, Львов, Житомир, Винница)
ответил 07.09.2014 12:11

Право собственности на недвижимое имущество возникает только после государственной регистрации. Гос регистрация была у вас уже после решения суда, а значит, что за предыдущие года вы ничего не отсудите. Се ля ви.



С уважением, Савенко Евгений (063) 641-91-77, (050) 529-68-00
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 07.09.2014 11:00

Если договора действительно не было, то у Вас не получится получить арендную плату за прошлые 4 года. На данный момент можете требовать от арендатора возврат земельного участка.


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 07.09.2014 11:00

Если договора действительно не было, то у Вас не получится получить арендную плату за прошлые 4 года. На данный момент можете требовать от арендатора возврат земельного участка.


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 07.09.2014 11:00

Если договора действительно не было, то у Вас не получится получить арендную плату за прошлые 4 года. На данный моммент можете требовать от арендатора возврат земельного участка.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?