Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Работа по договору

29.08.2013 19:32

Работаю в системе профтехобразования, сменилось руководство требует перейти на договорную систему работы. Могу ли я отказаться так как я штатный сотрудник?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Олейник Ирина
адвокат
Луцк
ответил 29.08.2013 20:50

Якщо мова йде про трудовий контракт, то укладення контракту з раніше прийнятим працівником є одним з різновидів змін в організації виробництва та праці, що зумовлює зміну істотних умов праці. Такий висновок можна зробити на підставі абзацу другого пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 р. № 9, згідно з яким відмова працівника укласти контракт може бути підставою для припинення трудового договору за пунктом 6 статті 36 КЗпП (відмова працівника від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці), якщо відповідно до законодавства така форма трудового договору для цього працівника є обов’язковою. 

Слід зазначити, що під сферу контрактних взаємовідносин керівники закладів освіти та їх педагогічні працівники підпадають (ст.20, ст.54 ЗУ "Про освіту")

Відповідно до ч.3 ст.32 КЗпПУ у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірі оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій. Зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Змінами в організації виробництва і праці за загальним правилом є, зокрема, об’єктивно необхідні дії власника або уповноваженого ним органу, зумовлені впровадженням нової техніки, нових технологій, вдосконалення структури підприємства, установи, організації, режиму робочого часу, управлінської діяльності, що спрямовані на підвищення продуктивності праці, створення безпечних умов праці тощо.

Т.б. підсумовуючи: у разі дотримання вищевказаної кадрової процедури Вашим роботодавцем (новим керівництовом) та Вашого не бажання працювати у змінених умовах праці - Вас буде звільнено за п.6 ст.36 КЗпПУ.

Позовна давність оскарження до суду наказу про звільнення -1 місяць; наказу про зміну істотних умов праці - 3 місяця.


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 29.08.2013 20:17

Відповідь вже міститься у самому запитанні. Поки керівництво не змінилось то і закони, мабуть, також....не мінялись... ;-)

Без Вашої на те згоди ні.

За необхідності зможу допомогти у правовому супроводженні Вашого питання, тощо.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?