Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Можно ли выписать человека из домовой книги без его согласия

01.09.2014 13:31
Можно ли выписать человека из домовой книги без его согласия.Женщина имеет двоих детей.Одному 3 года а другому 7 дней. Без выписки не может даже получить свидетельство о рождении. Помогите пожалуйста. Они в разводе.



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 02.09.2014 13:26
ответ исправлен 02.09.2014 13:27

Яким чином зняття з реєстрації (виписка) пов"язано з отриманням свідоцтва про народження дитини?

Викладіть Ваше запитання більш зрозуміло.

Одночасно прочитайте наступне:

В законодавстві Україні немає норм, які б зобов'язували батьків реєструвати своїх новонароджених дітей. Дані органи і посадові особи посилаються на ст. 6 Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні», відповідно до якої громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, що знаходяться в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.   Але даний Закон не містить положень щодо реєстрації новонародженої дитини і не поширюється на немовлят. Оскільки вони не знову прибулі в нову місцевість чи на нове місце проживання. От якби родина з дитиною переїхала на нове місце проживання в іншу місцевість, тоді питання про реєстрацію дитини на новому місці проживання на порядку денному стояв би. Але якщо родина проживає по одній адресі й у них народжується дитина, яка так само буде жити з батьками, тоді ні про яку обов'язкову реєстрацію новонародженої дитини мова йти не може!   Згідно з ч. 4 ст. 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи, що не досягла 10 років, є місце проживання її батьків (усиновителів) чи одного з них, з ким така особа проживає, чи опікуна, місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, у якому особа проживає.   Ст. 160 Сімейного кодексу України встановлює право батьків на визначення місця проживання дитини, відповідно до якого, місце проживання дитини, яка не досягла 10 років, визначається за згодою батьків.   І зверніть увагу на наступне:

Прописка новонародженого до матері. Для прописки новонародженого до матері, необхідно її заяву. Якщо з дня народження дитини минуло більше місяця, то крім заяви матері, необхідна довідка з місця проживання батька. Малюків до місяця прописують тільки на підставі заяви матері.

Прописка новонародженого до батька. При прописку новонародженого до батька окремо від його матері необхідно нотаріально завірена заява від матері.

Особливості прописки новонародженого:

батьки мають право зареєструвати малюка на своїй житлоплощі без згоди на те інших членів сім’ї;

згідно з порядком прописки новонародженого для цієї процедури необхідно присутність обох батьків;

для тимчасової прописки новонародженого на інший житлоплощі, виписувати його з місця основної реєстрації не потрібно. Тимчасово прописати дитину на будь житлоплощі можна тільки разом з його матір’ю;

батьки мають право прописати свого малюка на долю будь нерухомості, що знаходиться в їх власності.

Згідно з чинним законодавством терміни прописки новонародженого не встановлені. Таким чином, батьки мають право прописати свою дитину в будь-який час. Тим не менш, затягувати з пропискою новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь-якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописані своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки новонародженого.

Однак, з березня 2014 року ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ розмістила таку інформацію:

Місце проживання новонароджених батьки реєструватимуть в органах соцзахисту. 

Відтепер батькам не потрібно окремо реєструвати місце проживання новонароджених дітей. Дані щодо місця проживання дитини для реєстрації міграційній службі надає орган соціального захисту, у якому оформлюється відповідна соціальна допомога.

Спрощення процедури реєстрації місця проживання дитини передбачено наказом МВС України від 21.01.2014 №43. Відповідно до наказу, органи соціального захисту надають підрозділам міграційної служби дані про місце проживання, які зазначив законний представник новонародженої дитини у заяві про призначення  допомоги при народженні дитини.

Слід зазначити, що раніше реєстрація місця проживання дитини була обов’язковою умовою при зверненні до органів соцзахисту, отже нововведення зекономить батькам час на відвідуванняпідрозділу міграційної служби для здійснення такої реєстрації та отримання довідки.

У разі, якщо батьки дитини проживають за різними адресами, при зверненні до органів соцзахисту необхідно буде окремо зазначити, що місце проживання дитини погоджено обома батьками.

Якщо під час опрацювання даних міграційною службою буде встановлено, що місце проживання одного з батьків дитини або її законного представника не зареєстровано або в реєстрації місця проживання дитини відмовлено, про це негайно буде повідомлено орган соціального захисту населення.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 01.09.2014 13:52

Нічого не зрозуміло! Викладіть свою проблему чіткіше!


0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 01.09.2014 13:36

немного непонятен вопрос - уточните- кто кого хочет или не хочет  выписать - кто владелец- и  кто эта женщина с детьми



с ув. Костромина Виктория , тел. 067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, частные консультации - платные
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?