Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Помогите!!!

31.08.2014 19:41
Здравствуйте.Я с Донецкой области где сейчас происходят боевые действия мне срочно нужно выехать в россию к родственникам.У меня есть дочь которой 11 месяцев!Отцовство признано.Взять разрешение на выезд ребенка невозможно сейчас.Что делать и пропустят ли меня без доверенности стоит ли мне ехать??Или лучше не рисковать???



Ответы юристов

0
фото
Off-line Иваненко Мария
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 31.08.2014 23:52

Действительно, лучше выехать в другой регион Украины. Разрешение на выезд ребенка Вам может оформить любой нотариус на территории Украины. Но если дело не в нотариусе, а в отце ребенка, то взять разрешение будет сложно. До границы возможно и доедите, но без нотариального разрешения  снимут с поезда и отправят обратно.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 31.08.2014 22:09

Без разрешения отца или решения суда не пропустят, поэтому сначала выезжайте в регион, в котором не идет АТО, оформляйте необходимые документы и затем можете выезжать хоть в РФ, хоть куда-угодно.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 31.08.2014 20:52

Порядок виїзду громадян України, в тому числі дітей, за кордон та оформлення необхідних документів регулюється Законом України  «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № N 3857-XII; Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 1995 року, № 57; Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231.

Дитиною, згідно з Сімейним кодексом України, визнається фізична особа до досягнення нею повноліття. При цьому, згідно зі ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.  Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Отже, ситуація перша: виїзд за кордон дитини у віці  16-18  років.

У такому  віці, дитина може виїздити за кордон як з батьками, так і самостійно без згоди та супроводу батьків чи будь кого з дорослих осіб.

А) Якщо дитина виїздить разом з батьками чи одним з батьків, то згідно зі статтею 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231 відомості про дітей вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти. При цьому, на дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.

Б) Якщо дитина від’їздить  за кордон самостійно, необхідно оформити лише проїзний документ дитини.  Порядок його отримання передбачений  Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Оформлення паспорта/проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків (законних представників батьків чи дітей), а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, – того з них, з ким проживає дитина, справжність підпису яких засвідчується нотаріально. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон. Такий проїзний документ на дитину оформляється на термін три роки або до досягнення нею 18-річного віку.

Ситуація друга: виїзд за кордон дитини, яка не досягла 16 річного віку.

У цьому випадку дитина не має права самостійного виїзду, перетинання кордону може бути здійснено лише в супроводі одного чи обох батьків, або у супроводі осіб, які уповноважені на це батьками.

А) Порядок виїзду дітей з батьками аналогічний зазначеному вище (відомості про дитину записуються в паспорті одного з батьків, на дітей віком від 5 до 18 років вклеюються їх фото). При цьому, якщо дитина їде за кордон з одним з батьків, обов’язково необхідно оформити нотаріальну згоду іншого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, або надати інші документи, які підтверджують, що отримання такої згоди непотрібне (рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть іншого з подружжя, тощо).

Б) Якщо дитина від’їжджає за кордон у супроводі осіб, які уповноважені батьками, на дитину оформлюється проїзний документ дитини у порядку, визначеному Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та викладеному вище та додатково оформлюється нотаріально посвідчена  згода обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Залишається лише незрозумілти, чому до РФ? В Україні десятки мирних областей!

Верховна Рада підтримала закон про правовий статус осіб, які вимушені були залишити місця проживання через тимчасову окупацію Криму та Севастополя, а також обставин, пов'язаних із проведенням антитерористичної операції на сході України.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за цей закон проголосували 289 народних депутатів.

"Законопроект визначає правовий статус осіб які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації АР Крим та обставин, пов'язаних із проведенням АТО на території України, встановлює економічні, соціальні та правові гарантії захисту їх прав та законних інтересів на території України відповідно до Конституції України, міжнародних договорів України, а також принципів і норм міжнародного права", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

До категорії вимушених мігрантів, згідно із законом, входять жителі Криму та Севастополя, які проживали там постійно до 18 березня 2014 року, або на території проведення АТО на час початку операції.

Порядок подання, розгляду і зразок заяви про одержання посвідки вимушеного мігранта встановлює і затверджує центральний орган виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері міграції, зокрема протидії нелегальній міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Посвідка вимушеного мігранта надається за наявності документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу іноземця чи осіб без громадянства, а також в разі необхідності - інших документів, що надають можливість підтвердити факт проживання на тимчасово окупованій території або зони проведення АТО.

Згідно з ухваленим законом, вимушений мігрант має право на отримання грошової допомоги на себе та кожного неповнолітнього члена сім'ї в розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вимушені мігранти також мають право самостійно вибирати місце проживання на території України.

У разі відсутності можливості самостійно вибрати місце проживання на території України вимушені мігранти можуть претендувати на проживання в місцях тимчасового розселення вимушених мігрантів, отримання в них медичних, соціальних та інших послуг у встановленому урядом порядку.

Государственная миграционная служба Украины и Государственное предприятие «Документ» запустили пилотный проект, направленный на решение проблем людей, которые были вынуждены покинуть свои дома в АР Крым и г. Севастополь, Донецкой и Луганской областях. Для обеспечения соблюдения прав человека в Центрах обслуживания граждан «Паспортный сервис» открыто специализированные комнаты (места) помощи вынужденным переселенцам.

Там граждане смогут не только получить всестороннюю правовую помощь по миграционным вопросам, но и оформить паспорт гражданина Украины по достижению 16-летнего возраста, восстановить его, если он потерян, вклеить фотографию в паспорт по достижению 25-ти и 45-ти летнего возраста, а в случае изменения фамилии - получить новый паспорт.

Перечень лиц, которые освобождаются от уплаты государственной пошлины за такие действия, размещено в комнатах (местах) помощи вынужденным переселенцам.

На сегодня комнаты (места) помощи вынужденным переселенцам из АР Крым и г. Севастополь, Донецкой и Луганской областей функционируют в таких городах:

- Киев - бул. Тараса Шевченко, 27 (м. Университет);
- Ровно - ул. 16-го Июля, 6а, тел. (0362) 26-77-84;
- Житомир - ул. И. Огиенко, 1/34, тел. (0412) 48-25-65 (тут при наличии необходимых документов и соответствующих оснований также оформят регистрацию, снимут с регистрации места проживания или пребывания);
- Тернополь - ул. Русская, 17, тел. (0352) 52-33-15.

В ближайшее время планируется открытие комнат (мест) помощи вынужденным переселенцам в городах: Винница, Луцк, Львов, Одесса, Сумы, Херсон, Хмельницкий и Черкассы.

За более подробной информацией можно обратиться по телефонам горячей линии ГМС: (044) 278-50-30 или (044) 278-34-02.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?