Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Призыв в армию

20.08.2014 15:35
Я 1975 года рождения после института работал в селе учителем, поэтому в армии не служил. Сейчас у меня двое малолетних детей. Имеют ли право меня призвать в армию?



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 21.08.2014 10:06
На даний час не підлягають призову на військову службу під час мобілізації категорії військовозобов’язаних, які зазначені у статті 23 Закону України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (зі змінами) “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а саме: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Довідково Закон України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (зі змінами) “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” стаття 25: 1. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). 2. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України. визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії); чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання) /22.07.2014 року прийнятий але не набрав законної сили Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення захисту прав дітей». Згідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення захисту прав дітей» внесено зміни : І. У Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Закон від 21.10.1993 № 3543-XII):1. В абз. 3 ч. 1 ст. 23 словосполучення «п'ять і більше дітей віком до 16 років» замінити на «три і більше дітей віком до 18 років»;2. В абз. 4 ч.1 ст. 23 слова «до 16 років» замінити словами «до 18 років»;3. До статті ст. 23 додати абз. 5 такого змісту: «жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);».4. До статті ст. 23 додати абз. 6 такого змісту: «жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина (діти), якщо вона (він) є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею (ним) 23 років»;ІІ. У Законі України «Про військовий обов’язок ті військову службу» (Закон від 25 березня 1992 року № 2232-XII):1. У пп. а) п. 1) ч. 1 ст. 26 слова до 16 років замінити на до 18 років ІІІ. У Законі України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (Закон від 20 грудня 1991 року № 2011-XII):1. У ч. 2 ст. 15 слова до 16 років замінити на до 18 років ІV. Прикінцеві положення:Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування./; жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання); зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Військовозобов’язані, які досягли граничного терміну перебування в запасі, також не підлягають призову та виключаються з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах, а військовозобов'язані Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, крім того виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які: (стаття 37 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (зі змінами) “Про військовий обов’язок і військову службу”): визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; припинили громадянство України; були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину; направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру; не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності. Якщо Ви не підпадаєте під цей перлік, то Вас можуть мобілізувати. З повагою, Євгеній.

Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line ЮК "Ин Юре"
юридическая компания
Херсон (также Николаев, Одесса)
ответил 20.08.2014 15:40

Добрый день. Да Вас могут призвать по мобилизации.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 20.08.2014 15:37

имеют такое право



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?