Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Налог на приусадебный участок

20.08.2014 12:30

Я вышла на пенсию в 2011 г, так как у меня дочка инвалид детства. Но несмотря на это сельский совет обязывает меня платить налог на приусадебный участок. Законно ли это?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Шубик Игорь Юрьевич
юрист
Днепропетровск
ответил 20.08.2014 13:14

Доброго дня.

відповідно до п.3 прикінцевих положень закону України "про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за
віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Відповідно до п. 281.1.3 ст. 283 податкового кодексу України особи, які є пенсіонерами за віком, звільняються від плати за землю.

Вказана норма податкового кодексу України поширюється на всіх пенсіонерів за віком незалежно від того, чи призначена пенсія за віком достроково.

Таким чином ви звільняєтесь від плати за землю. Дії сільської ради, якими вона зобов'язує вас вносити плату за землю, є незаконними.


0
фото
Off-line ЮК "Ин Юре"
юридическая компания
Херсон (также Николаев, Одесса)
ответил 20.08.2014 12:58

Добрий день.

Відповідно до положень Податкового кодексу України (ст. 281)

281.1. Від сплати податку звільняються:
281.1.1. інваліди першої і другої групи;
281.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
281.1.3. пенсіонери (за віком);
281.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
281.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?