Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

О призыве

19.08.2014 13:18
Повестку в военкомат должны вручить мне в руки под роспись и только тогда начинается моя ответственность в случае не явки, или как?
Потому что по месту регистрации я не проживаю, а всучить эту бумажку кому-нибудь другому под его роспись наши "доблестные" товарищи могут, в то же врем я ни сном ни духом. И поехала канитель - "мы вручали - вот подпись", а она не моя ... И как?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 19.08.2014 17:03

Як повинні повідомити особу про необхідність з’явитися до військового комісаріату? На це питання дає відповідь п. 64 «Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності. У необхідних випадках повістки можуть вручатися громадянам безпосередньо за місцем їх проживання.

Тому виклики наприклад по телефону чи поштою не повинні рахуватися як належне повідомлення, також враховуючи положення п. 68 вищезазначеного положення в особових справах призовників повинен зберігатися корінець повістки з підписом призовника про те, що його попереджено про день і час явки у районний військовий комісаріат. Тобто повідомлення має бути вручене призовнику особисто. Але не потрібно радіти, що вас не повідомили чи неналежно повідомили, якщо громадянин досяг 18 років та не досяг 25 р., не має відстрочки від проходження строкової служби згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

За ігнорування повістки, нез’явлення у військкомат та ухилення від військової служби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП. Зокрема ст. 210 КУпАП, стосується порушення військовозобов’язаним законодавства про військову службу в мирний час та передбачає покарання у вигляді штрафу розміром від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн.), за повторне порушення накладається штраф розміром від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн.)

Ст. 210-1 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 17 до 54 грн.) і на посадових осіб - від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( від 119 до 170 грн.). Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 54 до 119 грн.) і на посадових осіб - від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( від 170 до 255 грн.).

Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією ( ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є: обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.


0
фото
Off-line Носов Константин
юридическая компания
Харьков
ответил 19.08.2014 14:21
этот ответ относится к ЮК "Ин Юре"

Шановний колего! А що до приписів ч 3 ст. 22 ЗУ  "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" :
Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві) зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти військових комісаріатів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядження, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов'язані Служби безпеки України - керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту)?

Це щодо "Стосовно - "особисто в руки". Не передбачено законодавством, що під час мобілізації - повістка вручається особисто в руки".


1
фото
Off-line ЮК "Ин Юре"
юридическая компания
Херсон (также Николаев, Одесса)
ответил 19.08.2014 13:44

Добрий день. Стосовно "сучить эту бумажку кому-нибудь другому под его роспись наши "доблестные" товарищи могут" - ніхто не буде вручати Вашу повістку даді Васі з сусіднього провулку. Будуть вручати комусь з родичів.

Стосовно - "особисто в руки". Не передбачено законодавством, що під час мобілізації - повістка вручається особисто в руки.

Крмі того, на те вона й "мобілізація". Про неї є офіційні повідомлення, а тому кожен військовозобовязаний повинен зявитись до приписного військомату.

Стосовно відповідальності, то інша справа. Щоб настала кримінальна відповідальність потрібні 100% докази щодо Вашого ухилення від мобілізації.


1
фото
Off-line Носов Константин
юридическая компания
Харьков
ответил 19.08.2014 13:27

Повестка вручается под роспись. Именно с момента вручения у Вас возникают определенные обязанности (явиться на призывной пункт и т.п.).

"Вручить" повестку могут и с помощью "доброго" соседа. С учетем обстановки в стране - Ваши доводы о том, что вы ни сном, ни духом будут неубедительными.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 19.08.2014 13:23

Те, що Ви не проживаєте за місцем прописки (реєстрації) - це якраз Ваша проблема! Під місцем реєстрації якраз розуміється те помешкання, через яке з особою може вестись офіційне листування. Що стосується "всучити кому-небудь", то якщо ці "хто-небудь" є членами Вашої сім"ї, які проживають за одною з Вами адресою, то вважатиметься, що повістка Вам вручена (див. правила надання поштових послуг).



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?