Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

В дет. сад без прививок

11.08.2014 18:55

Для поступления ребёнка в дошкольное заведение оформили медицинскую карту ребёнка, в котором написано, что ребёнок здоров. Ребёнок без прививок, написан отказ. А справку о состоянии здоровья ребёнка, с разрешением посещения детского сада, поликлиника предоставлять отказываются, ссылаясь на ст, 15 Закона Украины «Про захист населення від інфекційних хвороб» Наши доводы, о том что данная статья не относится к учебным заведениям — игнорируется. Были письменные заявления на гл. врача больницы и в департамент охраны здоровья — безрезультатно. Куда обращаться далее? И есть ли на freelawyer юристы, которые сталкивались с данным вопросом, если придётся доводить дело до суда?



Комментарии автора вопроса

12.08.2014 16:18      комментарий относится к Закалюжна Інна
Обращение в суд, это крайняя инстанция. Хотелось бы узнать, может, кроме суда кто-то может повлиять на это решение, например "Урядовый контактный центр"(обращения в органы исполнительной власти)или ещё какие организации? Конечно написать иск в суд сама грамотно не смогу, поэтому ищу юриста, который представлял интересы клиента в суде по данному вопросу, и желательно в своей области. Ещё подскажите, сколько стоит услуга написания иска у Вас? Исходя из того, что в моём вопросе сжатая информация, так как со стороны мед работников очень много нарушений, которые перечислять здесь не имеет смысла.Спасибо за предоставленное время.

12.08.2014 11:49      комментарий относится к Мороз Виктор
Здравствуйте, Виктор, не могли бы вы ещё подсказать, перед обращением в суд, обязательное обращение в прокуратуру?

12.08.2014 11:39
Уважаемая Закалюжная Инна,я обратилась на freelawyer, для того что бы по ответам выбрать именно того юриста, который действительно разбирается в данном вопросе, для "Подальшіх дії у цьому напрямку"-платно . Потому как с "горе юристами", к сожалению уже столкнулась, оказалось, что я знаю больше чем они, хотя не имею никакого отношения к юр.делу. Все кто ответил на мой вопрос, ничего не ответили на прямо поставленный мною вопрос, относительно поликлиники. С заведующей детского сада, проблем нет.

12.08.2014 01:07
Уважаемые юристы! Я сюда обратилась не с просьбой форумского общения, а о помощи в конкретных действиях, согласно Законам Украины. В моём вопросе нет речи о проблемах с Заведующей детского сада. Проблема состоит в поликлинике - поликлиника отказывается предоставлять медицинскую справку предусмотренную в постановлении Кабинета Министров Украины от 12.03.03г №305 "Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад" п.6. Есть ли какой-то закон обязывающий поликлинику, такой документ предоставить? Или этого постановления достаточно. Если я правильно понимаю, все постановления и приказы создаются согласно Законам Украины, а законы, в свою очередь,согласно Конституции. Покупать справку, потому, что "проще" я принципиально не хочу. Мне важно на законных основаниях добиться прав своего ребёнка, так как нет ни одного закона запрещающего не привитому ребёнку получать дошкольное образование.



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 12.08.2014 17:33

Пропоную звернутись у "СТІЛ ЗАМОВЛЕНЬ". Вам всі юристи хто має досвід  уцьому питанні виставлять свою вартість послуг за написання позову, а Ви оберете з них одного.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 12.08.2014 14:18

В прокуратуру обращаться предварительно не обязательно.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 12.08.2014 11:59
ответ исправлен 12.08.2014 12:00

Бачу, Ви не розумієте те, що я Вам написала.

Добре, надам Вам інформацію, яка вже мала б надаватись на платній основі, обраним Вами юристом.

Вам потрібно звернутись до суду з адміністративним позовом про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити певні дії, а саме,  зобов"язати Поліклініку №.....м. ....... (з вказанням ПІБ дільничого лікаря) видати довідку про те, що дитина може відвідувати дошкільний заклад.

Моя думка, що у Вас гарні шанси на позитивний розгляд такої справи. Таких справ в Україні не багато, оскільки люди не вміють користуватись своїми правами чи не мають можливості оплатити юридичний супровід і йдуть шляхом, який для мені і вочевидь для Вас є непріємлімими - купують таку довідку.

Для написання такого позову Вам потрібно звернутись до конкретного юриста.

Конкретно я маю досвід написання такого позову, проте, не представляла інтереси клієнта в суді, результат мені не відомий.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 12.08.2014 10:19

Шановний автор запитання, враховуючи безоплатність послуги, Вам надано достатньо інформації, з посиланнями за норми права щоб зрозуміти, що потрібно боротись за права дитини і як це робити. Подальші дії у цьому напрямку -  є платною послугою. 


0
фото
Off-line Сергеев Артем
юрист
Харьков
ответил 11.08.2014 20:02

Хочу поддержать Инну относительно  "не купуйте довідок краще чесно кажіть, що дитина не є прищепленою". Но реально из личного опыта проще и дешевле все таки "купить" справку. Сад в 10-минутах ходьбы, искать другой где примут без справки?, может и можно найти, но "транспортная" проблема - "отвести\забрать" - это время и деньги. Решать Вам


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 11.08.2014 19:27

Не як юрист, а як мама неприщепленої дитини також зіткнулась з масою проблем при оформленні дитини у дошкільний заклад і хочу порадити Вам одне - наберіться терпіння і не припиняйте шукати заклад де Вас з розумінням приймуть, не купуйте довідок краще чесно кажіть, що дитина не є прищепленою.......зіткнетесь з стіною нерозуміння і навіть образ, але у великому місті знайдете те що шукаєте. Якщо знаходитесь у маленькому містечку доведеться "домовлятись" з завідувачем.......тільки будьте готові що дитина завжди буде у групі ризику вильоту з закладу.......  

Дійсно, відповідно до статті Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах діючого ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться з........ а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Декілька разів відповідні законопроекти про можливість прийому дітей до ДНЗ подавались на розгляд ВРУ, але так і не стали Законами. Тому завідуючі мають право відмовити у прийняття. так як особисто несуть відповідальність за всіх діок закладу, з іншої сторони-спробуйте домовитись надавши спраку про добрий стан здоровя дитини з поліклініки, можна написати лист до районоговідділу освіти про надання згоди. Щодо отримання "липової" справки я б Вас застережив, так як дитина буде обліковуватись в ДНЗ як прищеплена і може отримати планове щеплення в ДНЗ

Крім того, Міносвіти визнало, що нещеплені діти можуть відвідувати дитсадки.

  Міносвіти визнало, що нещеплені діти можуть відвідувати дитсадки так Міносвіти видало лист, адресований керівникам навчальних закладів: «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу»№1/9-389 від 25.05.11 року. Документ говорить про те, що дітям, які не щеплені (навіть через відмову батьків), лікарсько-консультативна комісія може дозволити відвідувати дитсадки. Цитуємо:«Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини без відповідних профілактичних щеплень суперечить діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу». У травні цього року Міносвіти видало лист, адресований керівникам навчальних закладів: «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу»№1/9-389 від 25.05.11 року.

Документ говорить про те, що дітям, які не щеплені (навіть через відмову батьків), лікарсько-консультативна комісія може дозволити відвідувати дитсадки. Цитуємо: «Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу». Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини без відповідних профілактичних щеплень суперечить діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу». «Якщо лікар дозволить, дитину приймуть» Геннадій МОСКАЛИК, керівник міського управління освіти: – Лист Міністерства освіти не є вищим за закон, який говорить про те, що дитячі заклади повинні відвідувати щеплені діти. Але якщо відповідальність на себе при цьому візьмуть лікарі і видадуть необхідну довідку для відвідування дитсадка, дитина буде прийнята. Тобто потрібен висновок лікаря.

Якщо добиватись правди в суді то з точки зору закону туди є з чим звертатись і розраховувати на позитивний розгляд справи.

Залиште дякую у ОТЗИВАХ.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.08.2014 19:06

Далее обрщаться в суд.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?