Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Выезд с ребенком в РФ

06.08.2014 21:08

Здравствуйте! Может ли мать выехать с дочерью  к отцу в РФ без оформления доверенности (дочери 16 лет 5мес, есть гражданский паспорт, отец гражданин Украины). Если нет, как выйти из ситуации?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 06.08.2014 22:59

Может ехать без оформления разрешения от отца, согласен с коллегами.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 06.08.2014 22:52

Порядок виїзду громадян України, в тому числі дітей, за кордон та оформлення необхідних документів регулюється Законом України  «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № N 3857-XII; Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27 січня 1995 року, № 57; Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231.

Дитиною, згідно з Сімейним кодексом України, визнається фізична особа до досягнення нею повноліття. При цьому, згідно зі ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.  Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

У такому  віці, дитина може виїздити за кордон як з батьками, так і самостійно без згоди та супроводу батьків чи будь кого з дорослих осіб.

 Якщо дитина виїздить разом з батьками чи одним з батьків, то згідно зі статтею 17 «Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 року № 231 відомості про дітей вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти. При цьому, на дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.


0
фото
Off-line Беликов Олег Александрович
юридическая компания
Харьков
ответил 06.08.2014 22:23
Согласен с коллегой - в ее возрасте разрешение родителей не требуется.
0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 06.08.2014 22:07

после 16 лет она может ехать куда хочет и разрешение родителей ей не  требуется. достаточно ее паспорта.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?